У рівненській галереї виставляють виставку Пікасо

У рівненській галереї європейського живопису "Євро-Арт" експонується нова виставка під назвою "Філософія мистецтва Пабло Пікассо". Понад двадцять графічних і літографічних робіт авторства великого художника нині прикрашають центральний зал галереї. Оригінальністю експозиції є те, що на ній представлено 5 графічних творів, написаних рукою самого маестро і придбаних в одній із галерей Франції. А розпочинається виставка з літографії Сальвадора Далі "Портрет Пабло Пікассо".

Задум виставки з’явився нещодавно, коли в галереї експонувалися "Таємничі метаморфози: оригінальні літографії  Сальвадора Далі". Драйв, який отримали відвідувачі, спонукав арт-групу "Євро-Арт" шукати нові можливості для ознайомлення культурно-мистецької спільноти міста із творчістю ще одного геніального  іспанського художника - Пабло Пікассо. Адже мистецтво минулого століття немислиме без цих неординарних величин – Далі і Пікассо. Будучи друзями і недругами одночасно, вони вплинули на художню культуру Європи настільки потужно, що змінили в мистецтві і філософію, і його зміст та форми.

Пабло Пікассо у своїх художніх пошуках виражає глибину мистецтва ХХ століття. "Він активно експериментує у лоні психологічної виразності кольору, деформує усе, що можна деформувати і вивернути зсередини назовні, сміливо відкидає візуальну правдоподібність натури і створює свою філософію художніх образів: ємких, динамічних, суперечливих і непередбачуваних, - зауважує куратор галереї Лариса Костюк. - Він діалогізує не стільки з уявним глядачем, скільки із самим собою. Йому не важить думка інших. Пікассо сам створює шокуючу думку для світу. У діалозі із самим собою художник протестує, суперечить, пророкує".

Виставка «Філософія мистецтва Пабло Пікассо» у галереї європейського живопису "Євро-Арт" є на часі. Сьогодні близькі й зрозумілі образи, що бринять із сюжетів картин: голуб миру, материнство, квіти, шаленство любовної пристрасті, античні міфи. Експоновані роботи Пікассо в "Євро-Арт" - це як оповідання без слів: не можна почути, варто побачити і відчути. Для відвідувачів виставки галерея підготувала  фільми і тематичні лекції про творчість Пабло Пікассо, а також оригінальні інформативні матеріали, що розміщені на знаменитій тумбі "Євро-Арт". Вичерпну літературу про життя і творчість художника надав відділ мистецтвознавства Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки.

Виставка триватиме до 16 серпня 2015 року.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.