На Рівненщині просять допомогти знайти роботу військовим

Щоб активізувати працевлаштування демобілізованих військовослужбовців та внутрішньо переміщених осіб, обласна служба зайнятості звернулася до об’єднання організацій роботодавців Рівненської області.

Для пом’якшення ситуації на ринку праці регіону розраховуємо на Вашу підтримку, – йдеться у листі до голови об’єднання Володимира Боярчука, – та просимо звернутися до керівників підприємств, установ, організацій та фізичних осіб – підприємців щодо необхідності подання інформації про вакансії до служби зайнятості, сприяння створенню нових робочих місць для працевлаштування демобілізованих військовослужбовців та внутрішньо переміщених осіб. На жаль, нині із загальної кількості економічно активних роботодавців області лише 35 відсотків надають відповідну інформацію до центрів зайнятості.

Варто зазначити, що об’єднання зусиль органів влади, місцевого самоврядування, роботодавців, служби зайнятості дало можливість працевлаштувати 179 із 524 внутрішньо переміщених осіб, які звернулися до центрів зайнятості за період з початку дії постанови КМУ від 1.10.2014 по 21.05.2015. З них 74 особи скеровані на професійне навчання та 44 – на громадські та інші роботи тимчасового характеру.

Не менш гострою є проблема працевлаштування демобілізованих військовослужбовців, які більше року  захищали нашу країну в зоні проведення антитерористичної операції. Станом на 28 травня 2015 року на обліку в службі зайнятості перебував 231 демобілізований військовослужбовець, в тому числі 171 учасник АТО. Працевлаштовані 14 демобілізованих, з них 8 – учасники АТО.

Відповідно до прогнозних даних майже 1500 демобілізованих повернеться із військової служби до постійного місця проживання на Рівненщину. Але ситуація на ринку праці області є дуже складною, адже на одне вільне робоче місце претендує 12 осіб, а в сільській місцевості цей показник інколи сягає понад 80 осіб.

На жаль, поки немає підстав вважати, що обсяги звернень незайнятих громадян у найближчий час будуть зменшуватися. Попит на послуги служби зайнятості вимушено переміщених осіб та демобілізованих військовослужбовців із зони АТО щоденно зростатиме.

Звертаючись до роботодавців, служба зайнятості сподівається на глибоке розуміння проблеми та переконання у необхідності консолідованого підходу до її вирішення, повідомляють у центрі зайнятості.

 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.