Рівнянам не покажуть фільми, що пропагуватимуть державу-агресора

4 червня набуває чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів про захист інформаційного телерадіопростору України», яким заборонено розповсюдження і демонстрування фільмів, що містять популяризацію органів держави-агресора.

 Таким чином під заборону потрапляють фільми і серіали, які популяризують або пропагують органи держави-агресора, їхні окремі дії, що створюють позитивний імідж працівників держави-агресора чи працівників радянських органів державної безпеки, виправдовують чи визнають правомірною окупацію території України. Така заборона поширюється на фільми незалежно від країни походження, якщо вони вироблені після 1 серпня 1991 року.

 Також заборонено трансляцію фільмів, вироблених фізичними та юридичними особами держави-агресора, які не містять популяризації або пропаганди органів держави-агресора та окремих дій, але вироблені після 1 січня 2014 року.

 Як повідомили у Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення, мовникам уже надсилалися листи з попередженнями й нагадуваннями про недавні зміни в медійному законодавстві. Із 4 червня будуть проводитися постійні моніторинги мовлення телеканалів щодо трансляції ними фільмів і серіалів, які потрапляють під дію зазначеного закону. У разі виявлення порушень Національна рада складатиме акти і передаватиме їх до Державного агентства України з питань кіно, яким здійснюватиметься відповідне реагування.

 Адже за порушення норм зазначеного Закону України передбачено накладення адміністративно-господарського штрафу в розмірі десяти мінімальних зарплат за кожен перший випадок такого розповсюдження або демонстрування і в розмірі п’ятдесяти мінімальних заробітних плат за кожен наступний випадок.

Про це повідомили в прес-службі РОДА, посилаючись на матеріали Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.