Рівненські письменники просять владу видати їхні книги

Сьогодні члени постійної комісії обласної ради з питань науки, освіти, культури і духовності серед іншого розглянули звернення Рівненської обласної організації Національної спілки письменників України та рівненського письменника Валерія Войтовича щодо виділення коштів на видання книг місцевих авторів.

Виступаючи перед депутатами голова РОО НСПУ Анна Лимич наголосила, що понад два роки кошти на видання книг місцевих авторів не виділялись, припинив всій вихід і літературно-мистецький журнал «Погорина», два числа якого зверстані та готові до друку. Всього до списку на видання художніх творів у 2015 році включено 16 книг, орієнтовний кошторис на їх видання складає 455 тисяч гривень.

Розглянули депутати і звернення письменника, краєзнавця Валерія Войтовича з проханням виділити 200 тисяч гривень на видання його проекту «Українське Полісся. Зарічненський край: історія та культура» та 144 тисячі гривень на видання книги «Томаш Оскар Сосновський. Скульптура класицизму».

Члени постійної комісії відмітили необхідність видання та популяризації книг рівненських авторів, але, водночас зазначили, що виділити кошти на ці цілі можна лише через відповідну програму. За повідомленням прес-служби Рівненської облради термін дії Програми підтримки національного книговидання, популяризації української книги та сприяння книгорозповсюдженню в Рівненській області завершився у 2013 році, тож наразі іншого механізму виділення коштів нема.

Тому депутати рекомендують управлінню інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю підготувати та подати на затвердження в обласну раду відповідну програму до чергового засідання постійної комісії. І лише після цього обов‘язково виділять кошти на книговидання.

Ключові слова: 

Коментарі

Да разогнать ледарюг! Ще така наволочь повилазила. Хвотографов та митцив хватае

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.