У Рівному під стінами ОДА європейці вчать економити енергію

Більше 50 експонатів із дев'яти країн світу, в тому числі із Канади, Великобританії, Австрії, Польщі, Литви, Естонії, Румунії та України, представлені на першій міжнародній виставці новітніх енергозберігаючих технологій, яка впродовж 5-6 червня проходить у Рівному. На ній можна побачити найрізноманітніші енергозберігаючі прилади - від твердопаливних котлів до сучасних систем обліку тепла в багатоповерховому будинку. А також дізнатися, як можна використовувати енергетичну вербу та інші енергетичніі рослини у якості альтернативних джерел енергії. 

Окрім експозиції енергозберігаючих приладів, які можна побачити на подвір'ї біля Рівненської облради і в самому приміщенні установи, у рамках виставки відбудеться низка тематичних семінарів, зустрічей та практикумів. А також проходить конкурс дитячих малюнків на тему енергозбереження. А в перспективі організатори хочуть зробити виставку  щорічною і долучити до неї ще більше учасників. 

За словами заступника голови Рівненської ОДА Олексія Муляренка«С.Е.Т. – 2015» – це перша міжнародна виставка енергоощадних технологій, що організована на Рівненщині.

- Виставка - це соціальний проект, який спрямований на популяризацію енергозберігаючих технологій і привернення до них мешканців області. Її організовували задля об’єднання зусиль представників влади, бізнесу, громади, науки й виробництва для впровадження енергоефективних технологій у Рівненській області. Участь у виставці - це можливість зустрічі потенційних бізнес-партнерів,  розширення ділових відносин, обмін досвідом, наукових дискусій та обговорень, тематичних семінарів та презентацій у сфері енергоефективності.Адже питання енергозаощадження є найбільш актуальною проблемою, про яку говорять всі - на державному, комунальному та побутовому рівні. Бо погодьтеся, рахунки за спожитий газ хвилюють кожного. Тож, ми вирішили піти далі від простих обговорень та створити місток між споживачами, людьми, які щодня стикаються з дорогим теплом та виробниками альтернативних способів опалення помешкань. Власне тому ми і проводимо цю виставку. На ній представлено більше 50 різноманітних експонатів. Напевно, найцікавішими з них є твердопаливні котли, як наших місцевих виробників, так і дві машини з котлами, які приїхали минулої ночі з Польщі. Також на виставці представлена енергетична верба та міскантус. Ці рослини є енергетичними і було б добре, аби їх вирощували та використовували на Рівненщині.Наразі енергетична верба пробно висаджується у Рівненській області, втім цілком реально вирощувати та використовувати енергетичну вербу. Але цим має займатися бізнес, який буде зацікалений в отриманні енергії від цієї верби.  Окрім того, можна побачити й інші цікаві екпонати. Надіємося, що виставка стане щорічною і до неї долучатиметься все більше учасників. А вже завтра ми нагородимо учасників виставки та визначимо серед них кращих у тому чи іншому напрямку, - розповів Олексій Муляренко.

А цікавих експонатів на виставці й справді чимало - котли, каміни, різноманітні панелі, опалювальні радіатори, редуктори, та інші енергозберігаючі прилади. 

Також увагу привертає величезний самовар, з якого пригощатимуть чаєм відвідувачів виставки. Організатори жартують,  що він не з Росії, а місцевий і відвідувачі залюбки фотографуються біля нього.

Побачити експонати можна сьогодні до 18 години, а також у суботу до 16 години. 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.