Вкотре депутати Рівненської облради сумніваються в законності будівництва ГЕС на Случі

Депутати Рівненської облради через сумніви законності будівництва ГЕС на річці Случ рекомендують директору департаменту екології та охорони ресурсів Рівненської ОДА ініціювати проведення державно-екологічної експертизи на рівні профільного міністерства.

Вкотре депутати Рівненської обласної ради розглядали питання щодо скандального будівництва  малої гідроелектростанції в селі Губків Березнівського району.  Нагадаємо, в зоні негативного впливу планованої гідроелектростанції розташована низка об’єктів природно-заповідного фонду України. Це регіональний ландшафтний парк «Надслучанський», перлина природи Рівненщини - ландшафтний заказник місцевого значення «Соколині гори» та геологічний заказник місцевого значення «Маренинсько-Устянські граніти».

-  Не можу робити конкретного висновку. Підпису під жодним документом, який стосується ГЕС, я не ставив. Проводилося на цю тему чимало круглих столів, і всі вони зводилися до дискусії – науковці «проти», економісти «за»! Але й одні, й інші погоджувалися, що потрібно провести експертизу на рівні Мінприроди, - зазначив перед членами постійної комісії з питань екології, природокористування, охорони навколишнього середовища, директор департаменту  екології та охорони ресурсів Рівненської ОДА  Валентин Дудка.

Представники громадськості, присутні на засіданні, згадали й про нові висновки інституту зоології, який підтверджує, що будівництво ГЕС негативно відобразиться на популяції «червонокнижних» тварин та риб. Крім того, вони зауважили, що даний об’єкт на річці Случ відсутній у переліку всеукраїнської програми розвитку електроенергетики, і, на їх переконання, це ще одне свідчення незаконності будівництва.

До слова, Вадим Козлюк, директор ТзОВ «Енергетична компанія "Случ"», що представляє інтереси російського бізнесмена з чеською фірмою заявив, що його компанія позиватиметься  до суду. Робитимуть це підприємці за місцем реєстрації.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.