Питання об'єднання громад викликало суперечку на засіданні бюджетної комісії Рівнеоблради

Перспективний план формування територій громад Рівненської області обговорили на засіданні бюджетної комісії облради.

Як зазначив керівник апарату ОДА Олександр Корнійчук, важливо, щоб мешканці області долучалися до об'єднання громад.

- Адже більші громади отримуватимуть відповідно більше фінансування на свої потреби. Тобто кошти розподілятимуть пропорційно. Сподіваємося, що у нас приживеться об'єднання громад за прикладом Польщі, - додав Олександр Корнійчук.

У свою чергу, директор Офісу реформ Руслан Сивий каже, що й справді громади, які об’єднаються, можуть розраховувати на додаткові кошти з державного фонду регіонального розвитку для власних потреб. Загалом для Рівненщини передбачено 110 мільйонів гривень. 

- Основний плюс у тому, що об`єднана громада зможе самостійно розпоряджатися земельними ресурсами, які знаходяться поза межами населеного пункту. Досі цим займалася обласна рада. Окрім того, після об`єднання у бюджет територіальної громади надходитиме 60 відсотків від податку на доходи фізичних осіб. Також громади отримуватимуть кошти від акцизу та податку на нерухомість. Чим громади більші, тим вони потужніші та сильніші. Тому важливо, щоб цей процес відбувався, - акцентував Руслан Сивий.

Втім, депутати кажуть, що це питання ще потребує доопрацювання, і до цього процесу варто долучати й самих представників тої чи іншої громади, проводити сходи сіл, інакше можна отримати спротив людей.

 

Коментарі

"об`єднана громада зможе самостійно розпоряджатися земельними ресурсами, які знаходяться поза межами населеного пункту. Досі цим займалася обласна рада" - досі цим займалася обласна або районна адміністрації, залежно від призначення землі!

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.