Для чого облраді «переділяти» Рівненщину?

Вже цієї п’ятниці, 12 червня, на сесії Рівненської облради депутати голосуватимуть за Перспективний план області.

Згідно з ним замість 365 сільських рад на Рівненщині діятиме 45 потужних громад. Хто саме у них об’єднається вже зараз вирішують поміж собою громади населених пунктів. Поки процес на стадії перемовин. Та відкладати рішення сесії доки громади нарешті остаточно домовляться не можна, переконують у «Офісі реформ Рівненської області».

Зокрема, каже директор Офісу Руслан Сивий, у першу чергу мова про фінансову складову, яку область може втратити, якщо депутати не підтримають перспективний план.

- Кабмін передбачив для Рівненщини 110 мільйонів гривень з фонду розвитку на об'єкти соціально-культурної сфери. Але згідно з постановою виділять їх лише після затвердження перспективного плану сесією обласної ради, - констатує Руслан Сивий. - Крім того, ми маємо перспективу отримання інших європейських грандів, а вони так само будуть виділятись лише об'єднаним громадам.

Окрім того, каже директор офісу реформ, не варто сприймати перспективний план, як остаточний результат. Адже це лише один з перших етапів. Попереду іще не одне обговорення та затвердження, у тому числі місцевими громадами, повідомляє прес-служба Офісі реформ.

Коментарі

Думаю, що ці мільйони "відволікаючий маневр". Закон прийнято ще в лютому. Ніяка робота в цьому напрямку не проводилася. А тепер під тиском Києва, або інших обставин "розрулюється в пожежному пожежному порядку". Ой, наламають хлопці "дров", чує моє серце.

Слово "потужний" від слова "потуги" та "потужитись". В результаті - вирвуть теперішні райони від теперішніх бюджетів, роздерибанять ті нещасні 100 млн, якими зараз шантажує киів, і кидонуть народ із особливою " потужністю". Вся ця лажа робиться для того щоб виграти місцеві вибри і,якщо получиться,роздерибанити земельку поки "потужна громада" буде деморалізована. І що лажа така - офіс реформ? Це виконавча влада чи може законодавча? Чи просто -така мутня, на яку кивнуть селянам коли остаточно все завалиться? Все дуже підозріло

Як на мене, це чергова велика афера. По-перше, не має відпоgsвідної законодавчої бази, окрім єдиного "сирого" "Закону про добровільне створення територіальних громад". Добровільне, а членів цих громад питали? Чи нав"язали зверху "робочий план" "Кабмін передбачив для Рівненщини 110 мільйонів гривень з фонду розвитку на об'єкти соціально-культурної сфери". Що заважає дати ці кошти зараз. Тут більше питань ніж відповідей. Роз"яснювальна робота серед населення не проведена. А як її проводити? На підставі звичних порожніх обіцянок? Створення цих громад - "кінці в воду" минулих зловживань і надійна п латформа для олігархічного бізнеусу в сфері землекористування. Нас уже об"єднували в колгоспи. Тепер об"єднуймося в громади.

І так проста людина втрачена для влади, а при укрупненні взагалі буде ще менше комахи...

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.