Рівне одне з найкомфортніших міст України

Днями провідні вітчизняні інтернет-видання поширили інформацію про дослідження якості життя в містах України. Відрадно, що Рівне в цьому рейтингу – серед кращих. Зокрема, у загальному підсумку наше місто на 8-му місці, а за деякими показниками навіть вище.

Соціологічна група «Рейтинг» спільно з International Republican Institute вперше провела муніципальне дослідження про те, як жителі українських міст оцінюють добротність послуг, роботу місцевої влади та інші показники, що визначають якість життя.

Опитування проводилося з 2 по 20 березня в усіх обласних центрах України, крім Донецька та Луганська. За результатами дослідження, яке проводилося за 13 показниками з 18 критеріїв, Рівне зайняло восьме місце, випередивши не лише своїх сусідів – Луцьк і Житомир, а й Київ. При цьому за оцінкою збору сміття наше місто посіло п’яте місце, а за якістю каналізації – четверте.

Перед Рівним у списку найкомфортніших для проживання міст-обласних центрів України опинилися тільки Вінниця, Харків, Тернопіль, Львів, Чернівці, Черкаси та Хмельницький. Після нас, на дев’ятому місці – Чернігів. Замикає першу десятку рейтингу Житомир, а Луцьк опинився на 11-й позиції. Найнижче люди оцінили рівень життя у Запоріжжі та Сумах.

Міський голова Рівного Володимир Хомко:

– Рівне за декілька останніх років у рейтингах, які проводились авторитетними економічними виданнями, піднялося з 18 на 8 місце серед великих міст України. Це, без найменшого сумніву, об’єктивна оцінка, оскільки дослідження провела соціологічна група на замовлення канадського уряду. Тобто отримані результати не можуть викликати недовіру. Нам вдалося, не зважаючи на обмеження в ресурсах і певний хаос у державі, утримувати місто в нормальному життєздатному стані. Скажу відверто, що нині все робиться в ручному режимі і тільки завдяки особистому досвіду. Адже спрогнозувати свою діяльність у нинішніх умовах на рік чи навіть на півроку, нажаль, практично неможливо. Настільки стрімко міняється законодавство, вказівки, ситуація з газом, курси валют, що дуже важко пристосуватися до реалій. Але, ще раз наголошую, завдяки тому, що є досвід, є люди, які знають що робити, Рівне серед інших обласних центрів виглядає хоч і не ідеально, проте доволі пристойно. Зрештою, я й без рейтингів у цьому не сумнівався, бо часто буваю в інших містах і знаю ситуацію.

"Сім днів". 

Ключові слова: 

Коментарі

Цей рейтинг дуже субєктивна оцінка свого міста його жителями. Кажу цей як людина, яка є кординатором і бригадиром групи Рейтинг в Рівненській і Волинській областях. На жаль переважна більшість респондентів (відсотків 95) не була більше ніж в 2 інших містах, щоб порівняти своє місто з іншими. Тому цей рейтинг більше на впевненність респондентів в своєму місті та на такий собі місцевий патріотизм. Цікаво якщо провести дане опитування серед експертів (які бувають в різних містах і можуть їх порівняти) - на якому місці опинилося б тоді Рівне?

У тяжкі часи, криза, війна, місто рухається в правильному руслі. Воно не тільки не втратило позиції, а й цілеспрямовано рухається до першого місця в Україні.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.