На Рівненщині заготовлено майже 9 тонн донорської крові

Рівненські спеціалісти служби крові заготовили майже 9 тонн донорської крові. Також фахівці заклали на карантинізацію 3,5 тонни плазми, виконавши при цьому 15 800 донацій крові. Про це повідомили в управлінні охорони здоров’я Рівненської облдержадміністрації.

За словами фахівців, таким чином Рівненщина цілком витримує нормативи, рекомендовані ВООЗ, за якими на одного жителя має бути заготовлено 8-12 мл крові. В нашій області цей показник сягає 7,8 мл, а в місті Рівне взагалі – 28,6 мл.  

Тим часом, донорів в області не меншає, а навпаки, за останній рік їх побільшало на 2-3 відсотки. Зросла кількість і Почесних донорів України – 2461. Ще двоє мешканців Рівненщини представлені на присвоєння звання Заслуженого донора України (поки що їх є 7).

Довідково: щороку 14 червня відзначається Всесвітній день донора крові, заснований у травні 2005 року. У цей день в 1868 році народився Карл Ландштейнер, австрійський лікар, імунолог, який отримав в 1930 році Нобелівську премію за відкриття груп крові людини.

Про це повідомляє прес-служба Рівненської ОДА.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.