У Рівному Макс Кідрук розповість про адронний колайдер та полювання на бозон Хіггса

23 червня, о 19.00, у ляльковому театрі Рівного (вул. С.Петлюри, 5), відбудеться чергова зустріч проекту «Quantum». Тема шостої лекції: «Великий адронний колайдер та полювання на бозон Хіггса», пише "Буквоїд".

Починаючи із листопада 2014 року, було проведено 5 лекцій проекту. На попередніх зустрічах слухачі дізнались багато надзвичайно цікавих фактів про виникнення Всесвіту та планети  Земля, про те, як народжуються та згасають зірки (їх розміри і маси). Однією із найпопулярніших виявилася лекція про чорні діри. Відразу після цієї теми, Макс Кідрук розповів про різні способи знищення нашої планети.  Четверта тема мала назву «Життя після смерті… Землі».

А попередня лекція, яка відбулася 26 травня, була присвячена квантовій фізиці. Учні, студенти, вчителі та всі, хто мав нагоду прийти у ляльковий театр дізналися, з чого складається Всесвіт – із найдрібніших деталей на рівні електронів та кварків. Жваве обговорення у глядачів викликав опис уявного експерименту Шрединґера та «двощілинний експеримент». На цій лекції Макс Кідрук не оминув і «квантову сплутаність», про яку згадувалося ще на презентації трилера «Жорстоке небо» у вересні 2014 року.

У тему шостої лекції включено історію Пітера Хіггса. Розповість лектор і про теорію всього (як Святий Грааль сучасної фізики). Також слухачів чекає пояснення про масу елементарних часток – кварків, мюонів, фотонів та електронів.

Загалом аудиторія доволі різноманітна: від учнів шкіл, ліцеїв та їх викладачів до поважних людей старшого віку; чоловіки, жінки й зовсім, здавалося б, малі діти.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.