Кривавий магазин: "Бахусу" в центрі Рівного обмежать режим роботи

Торгівлю у скандальному магазині «Бахус», що знаходиться у центрі міста, рекомендують обмежити. Пов’язано це з низкою бійок та конфліктів, яких за останні півроку було більше сімдесяти. Так, за поданням УМВС України у Рівненській області, сьогодні ситуацію, що склалася довкола магазину «Бахус», розглядала координаційна рада з питань профілактики злочинності серед неповнолітніх під головуванням заступника міського голови Галини Кульчинської. Були на засіданні і представники від магазину, які твердо переконані – бійки та крадіжки біля «Бахуса» трапляються не з їхньої вини.

На засідання координаційної ради прийшов начальник Рівненського міськвідділу міліції Василь Зелінський. За його словами, з початку року саме на перехресті вулиць біля «Бахуса» відбулося 5 пограбувань, 3 крадіжки, 11 тілесних ушкоджень (5 із них особливо важких), 19 хуліганств, також надійшло 3 повідомлення про перебування біля магазину осіб зі зброєю. Тому, щоб забезпечити належну охорону громадського порядку, саме на цьому відрізку вулиці з початку року доставили додатковий патруль міліції, в результаті кількість порушень зменшилася. Однак робота «Бахуса» і надалі значно ускладнює роботу правоохоронців у нічний час. Тож міськвідділ міліції звернувся за допомогою до координаційної ради з питань профілактики злочинності серед неповнолітніх. Правоохоронці просять обмежити час роботи магазину до 22.00.

- «Бахус» - єдиний заклад у центрі міста, де продають алкогольні напої. Через це туди їдуть зі всіх околиць, купують і розпивають алкоголь. Тому проаналізувавши всі правопорушення, взявши до уваги останню бійку, яка трапилася 13 червня, ми просимо координаційну раду обмежити «Бахус» у часі продажу алкоголю до десятої вечора. Це допоможе нам зменшити кількість інцидентів і таким чином зберегти здоров’я та життя рівнянам, - зазначив начальник міськвідділу міліції Василь Зелінський.

Підтвердив той факт, що у центрі вночі придбати алкоголь можна лише у магазині «Бахус», і начальник управління торгівлі та громадського харчування у Рівненській області Ігор Остапенко.

- Власниками магазину «Бахус» є два підприємці. Вони отримали дозвіл на цілодобову роботу закладу ще у 2002 році. Відповідно вже 13 років вночі тут можна було купувати спиртні напої. До нас неодноразово надходили скарги від рівнян щодо цього, але були і позитивні відгуки, мовляв, добре, що вночі можна придбати продукти. Однак я підтримую Василя Зелінського і також рекомендую обмежити режим роботи магазину до 22 години, - зауважив Ігор Остапенко.

Не погоджується із цим представник «Бахуса» Наталія Матвєєва. Жінка каже, що не логічно обмежувати режим роботи всього магазину, мотивує це тим, що він єдиний працює цілодобово, через центр їде багато людей, яким зручно сюди заходити, купувати каву та продукти харчування. 

- Ми не проти того, щоб обмежити графік роботи алкогольного відділу до десятої вечора. Ми у такому режимі працювали минулого року, коли на майдані Незалежності було наметове містечко. Однак просимо залишити роботу продуктового відділу. Вночі у нас часто купують різну їжу проїжджі люди. А вже з сьомої ранку у нас рівняни купують каву, тістечка тощо, - розповіла Наталія Матвєєва.

На обвинувачення, що продавці продають алкоголь неповнолітнім, підприємець запевнила, що це неправда. Мовляв, їм немає сенсу цього роботи. Зарплатня у них фіксована і не залежить від кількості проданого товару. На це начальник міськвідділу міліції Василь Зелінський сказав, що подасть клопотання до прокуратури на перевірку того, чи продавчині перевіряють документи в осіб, які купують алкогольні напої.

Під час розмови із координаційною радою Наталя Матвєєва запропонувала переглянути відео з камер спостереження магазину і переконатися у цьому всім бажаючим. Також заперечила вона і той факт, що більшість бійок відбувається біля самого магазину. На що отримала негативні відгуки у всіх присутніх. 

Отож, вислухавши усі сторони, Координаційна рада з питань профілактики злочинності серед неповнолітніх винесла на розгляд Рівненського міськвиконкому дві пропозиції: обмежити режим роботи магазину «Бахус» з 7:00 до 22:00, звернутися до податкової інспекції із проханням відкликати ліцензію на торгівлю алкогольними напоями у магазині «Бахус».

Також під час засідання члени ради визначили ще одне питання, яке розглядатимуть під час наступного засідання 6 липня. Координаційна рада проаналізує роботу ще одного магазину, який знаходиться на Басовому Куті і також цілодобово має право продавати алкогольні напої. Його режим роботи мають на меті обмежити.

Коментарі

Хто і чому обмежує роботу магазину «Бахус» у центрі міста?
Замість того, щоб:
- боротися з незаконною вуличною торгівлею на кожному перехресті міста, яку десятиліттями
«кришують» дільничі міліціянти;
- забезпечити притулками безхатченків, які живуть у центрі міста;
- розігнати десятки жебраків;
- прибрати з центра міста зграї бездомних тварин;
- ловити кишенькових злодіїв , що крадуть у перехожих сумочки і телефони;
- патрулювати вулиці міста у нічний час для безпеки громадян, попереджуючи злочинність,
керівництво міліції з подачі міського голови влаштовує показову розправу над підприємцями, які працюють на основі виданих дозволів і ліцензій з запрошеням преси і телебачення . І все для того, щоб зробити собі піар перед виборами і приховати від громадян свою бездіяльність та нездатність навести порядок у місті , переклавши проблеми з «хворої голови на здорову». В унісон їм підспівують посадовці, які при одній владі видають дозволи, а при іншій відбирають.
Чи не правильніше буде заставити міліцію виконувати свої обов’язки по наведенню порядку у центрі міста,а також замість того, щоб відбирати дозволи на торгівлю у підприємців, позбавити посад тих посадовців, які їх раніше видавали?
Підприємці для даних структури завжди були найменш захищеною і найбільш зручною категорією громадян, щоб зробити з них «цапа відбивайла».
Підприємці міста налаштовані на те , щоб захисти свою честь, гідність і право на чесну працю.

От скажіть, чи я один такий дурень? Все місто має заборону на продаж алкоголю після десятої вечора. Її дотримуються всі супермаркети, АЗС і магазини. А "Бахусу" начхати. Чи може в рішенні міської ради, коли обмежували час продажу алкоголю було написано: заборонити всім окрім "Бахуса"? 

Дивлюсь рішення, там немає такого. То хто тут яку лапшу вішає?

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.