Рівненським військовим передадуть незвичного "Кобзаря", який підніме бойовий дух

Шевченківський «Кобзар» є не лише настільною книгою кожного українця, а й книжкою, яка стимулює до бою. Про це сьогодні розповіли під час зустрічі-презентації «На перехрестях Шевченкового слова». Як зазначили організатори заходу, вже наприкінці цього тижня лідер «Правого cектора» Рівненщини Роман Коваль завезе 50 екземплярів «Кобзаря» нашим військовим на схід. Для них оновлений формат книги дасть відчуття відчуття сімейного затишку та материнської ніжності. Завдяки рядкам поезій військові ще раз переймуться думками про подружню вірність, батьківську любов, що стане додатковим стимулом перемогти ворога та якнайшвидше повернутися додому.

За словами голови Рівненського міського об'єднання ВУТ «Просвіта» Катерини Сичик, книга була видана українськими біженцями у далекому 1946 році в Мюнхені. «Кобзар» підтримував їх у важку хвилину та давав надію, що невдовзі все зміниться на краще. Сьогодні ж перевидана книга має підтримати під час антитерористичної операції бойовий дух наших військових.

- Наша «Просвіта» довго працювала над виданням цієї книги. Колосально допоміг нам у цьому рівненський письменник, автор багатьох праць Михайло Борей. Ми його називаємо людиною-локомотивом, яка завжди підтримує та розвиває нові ідеї, - зазначила під час презентації Катерина Сичик. – Якщо говорити про незвичний формат «Кобзаря, то маємо його у 200 екземплярях. В зону АТО із підбадьорливими підписами передамо 50. Допоможе нам у цьому активіст, лідер «Правого сектора» Рівненщини Роман Коваль.

Завітала на захід і заступник міського голови Рівненщини Галина Кульчинська. Саме за її сприяння із міського бюджету виділили кілька десятків тисяч гривень на видання книжок.

- Шевченко скрізь, він завжди поруч з нами. Пригадаймо Революцію Гідності, коли наші брати із дерев’яними щитами захищалися від куль "Беркута". Навіть тоді на них були викарбувані слова українського пророка: «Борітеся і поборете», - пригадує під час розмови Галина Кульчинська. – І це добре, що у нас є така велика, багатогранна духовна спадщина. Я впевнена, ці книги, які ми передамо в АТО зігріватимуть душі наших бійців і допоможуть у важку хвилину.

Також для музею Рівненського міського об'єднання ВУТ «Просвіта» заступник міського голови у вигляді подарунку поповнила колекцію картин Тараса Шевченка ще одним полотном.

Під час зустрічі хвилиною мовчання усі присутні вшанували пам’ять усіх загиблих військових, людей, які віддали своє життя  за визволення України від терористів. Маленькі рівняни в їхню честь декламували вірші та виконували музичні номери. Вони мріють, щоб слова пророка збулися, а казав він так «Щасливі люди в Україні! У країні, де немає сліз та горя»…

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.