Рівненщина має три проблемні райони в питанні об’єднання

12 червня Рівненська обласна рада підтримала перспективний план об’єднання громад Рівненської області. Попри чимало пересторог, депутати все ж погодили формування 45 потужних громад. План залишається перспективним і досі може регулюватися. Тож тепер прийшла черга місцевих громад  визначитися як правильно об'єднатися, зазначають у прес-службі Офісу Реформ у Рівненській області.

Що робити далі представники різних областей обговорили у міністерстві регіонального розвитку. За словами директора офісу реформ у Рівненській області Руслана Сивого, алгоритм подальших дій визначений, і у більшості районах області готові його дотримуватись.

- Райони підтвердили свою готовність до подальшого об'єднання. Зокрема, це Березнівський, млинівський, Демидівський, Сарненський райони. З іншими на разі ведеться робота, адже на місцях все ж виникають певні зауваження щодо меж об'єднання. На мою думку, у процесі детального обговорення на місцях, у перспективний план будуть внесені зміни, як того і просили громади, як це відразу і декларувалося. Наприклад, перші зміни були внесені вже після засідання першої депутатської комісії облради. Адже громади мали певні зауваження, щодо меж новоутворених об'єднаних сільських рад. Ми їх обов’язково повинні врахувати, - каже Руслан Сивий.

Наступним етапом реалізації Закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад» має стати широке обговорення об’єднання на місцях та прийняття рішень сільськими радами про об’єднання згідно з перспективним планом. Якщо ж у процесі обговорення виникатиме бажання щось змінити, це буде обов’язково враховано. Рішення сільських рад про об’єднання аналізуватимуть у Рівненській обласній державній адміністрації. За результатами аналізу вже формуватиметься остаточний документ про формування об’єднаних громад.

- Процес об'єднання на Рівненщині має непогані темпи. Плануємо, що до 60 відсотків громад таки приймуть рішення про об’єднання вже до вересня цього року, - каже директор офісу реформ у Рівненській області.

Попри усі позитивні настрої, не обходиться на Рівненщині і без конфліктів. Найпроблемнішими у питанні об’єднання виявилися Дубенський, Радивилівський і Дубровицький райони.

А от дві сільські ради у Гощанському районі значно випередили інших у бажанні формувати потужну громаду. Горбаківська та Воскодавська сільські ради вже обговорили це питання з населенням та прийняли рішення про створення Горбаківської об’єднаної громада. На черзі підготовка рішень сільських рад.

Загалом Рівненщина стала 8 областю України, яка затвердила перспективний план об’єднання громад. 

Коментарі

Певно ці райони не відвідував "чорний кардинал", а тому там люди ще мислять самостійно і демократично.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.