Онлайн-трансляція сесії Рівнеради

23 червня о 10.00 відбудеться друге пленарне засідання чергової п'ятдесят першої сесії Рівненської міської ради 6-го скликання. 

Депутати мають розглянути до 50 питань порядку денного, які залишилися із минулого засідання.

Про це повідомили у прес-службі міськради. 

Онлайн-трансляцію сесії дивіться на сайті "ВСЕ".

10:24

Рівнерада наклала мораторій на будівництво в центрі міста

Мешканці будинків, що на вулицях Пересопницькій та Полуботка у центрі Рівного, просять депутатів міськради накласти мораторій на будівництво ще одного будинку на Пересопницькій поблизу будинку 58.

11:07

Червонюк перекриває доїзд до двох будинків на Фабричній у Рівному

Депутати Рівнеради посперечалися через 300 тисяч гривень, які мали виділити на облаштування дороги - проїзду до гуртожитку на вулиці Фабрична між будинками 16 і 20. Це питання розглядали, приймаючи зміни до бюджету. З другої спроби кошти на облаштування дороги таки виділили, а винних у тому, що земля опинилася у власності Олега Червонюка разом із доїздом до будинків, пообіцяли покарати.

Зараз власник "Льонокомбінату" Олег Червонюк хоче загородити свою територію, але це залишить без доїзду мешканців гуртожитку. Ось депутати і обговорюють питання щодо виділення 300 тисяч гривень для облаштування дороги між двома будинками. Інакше доїхати туди не зможе у випадку чого ані швидка, ні пожежна.

Це викликало обурення у багатьох депутатів, мовляв, чому виділяти 300 тисяч гривень, якщо є питання взагалі до того, як ця земля опинилася у власності Червонюка, і хто ставив підпис на документах та має відповідати за це.

Як пояснив секретар Рівнеради Андрій Грещук, справа в тому, що міська рада дала доручення минулого року колишньому керівнику управління ЖКГ міста, аби вивчити питання про облаштування дороги там.

- Цього не було зроблено. Так, власник рівненського "Льонокомбінату" Олег Червонюк почав встановлення загорожі прилеглої території, у тому числі й там, де планувалося зробити дорогу. Земля йому була виділена законно, але якщо буде загорожена територія, де має бути дорога, то до гуртожитку доїзду не буде, і люди прийдуть до нас.  Тому пропоную укласти сервітут на вилучення земельної ділянки у підприємця Червонюка і не залишати людей без доїзду до будинку, - каже Андрій Грещук.

Але після голосування депутати не підтримали це рішення - за проголосував 21 міських обранець.

Це викликало активне обговорення. Адже, за словами депутата Віталія Першогуби, його колеги просто не розуміють, чому виникла така ситуація, що доручення було дане ще минулого року, а досі не виконане.

На це Олександр Чугуєвець додав, що люди, які за це відповідали, вже звільнені.

Тим часом Юрій Запорожець каже, що треба знати конкретні прізвища, хто з посадовців продав землю приватному підприємцю разом із територією, відведеною під дорогу.

Секретар Рівнеради Андрій Грещук дав доручення вивчити це питання. Оголосивши недовіру до голосування, депутати переголосували щодо цього питання. З другої спроби питання "Про зміни до бюджету" підтримали 28 міських обранців.

11:57

Депутати Рівнеради затвердили скандальну схему санітарної очистки міста

Питання "Про затвердження схеми санітарної очистки міста" викликало активне обговорення на сесії Рівнеради. Депутати обурюються, що схему розробили "у кабінетах для галочки", натомість жодної практичної користі вона не має, адже там не врахували низку моментів. Однак після тривалого обговорення міські обранці схему санітарної очистки Рівного таки затвердили. Це рішення підтримав 31 депутат.

Як розповів головний спеціаліст відділу благоустрою міста Олександр Даюк, обсяг схеми - майже 700 сторінок.

- Схема санітарної очистки міста розробляється на певний період. У ній передбачається низка практичних кроків для збору побутових відходів. Це не є порядок правил гри. На розроблення цієї схеми з міського бюджету виділили 309 тисяч гривень, - сказав Олександр Даюк.

На це депутат Олександр Чугуєвець зазначив, що дуже хотів би побачити цю схему, бо, наприклад, на його окрузі, на Басовому Куті, очистки немає, а ось охочих забруднити територію вистачає.

Депутат Сергій Паладійчук підтримав колегу і поцікавився, чому саме харківська фірма розробляла схему.

На це Олександр Даюк, відповів, що саме вона виграла конкурс.

А депутата Людмилу Туровську зацікавило, чому питання "Про затвердження схеми санітарної очистки міста" не проходило обговорення на земельній комісії.

Підсумовуючи, секретар Рівнеради Андрій Грещук запитав у очільника управління ЖКГ міста Ярослава Сахнюка, чи можна до схеми якимось пунктом чи доповненням внести пропозиції і побажання депутатів-мажоритарників.

Так, Андрій Грещук дав розпорядження зібрати інформацію про стихійні сміттєзвалища та врахувати ці моменти у схемі санітарної очистки міста.

А депутат Святослав Євтушенко запропонував розглянути її у двох читаннях: у першому - прийняти за основу, а в другому - вже з пропозиціями депутатів її затвердити.

Тим часом заступник міського голови Рівного Олексій Хмилецький нагадав, що ця схема необхідна для міста, щоб всі санітарні норми виконувалися.

- Схема не є догмою, до неї можна вносити зміни та пропозиції. Тому прошу вас чи в двох читаннях, як запропонував Євтушенко, чи зараз, але затвердити цю схему, - заявив Олексій Хмилецький.

Нагадаємо, схему санітарної очистки для Рівного розробляла харківська фірма. Проте коли питання про її затвердження розглядали на профільних комісіях Рівнеради, до неї виникло чимало запитань. Мовляв, розробка не придатна для застосування у Рівному.

12:57

Рівнерада скасувала рішення виконкому 1979 року щодо землі Львівській залізниці

Депутати Рівнеради відмовили Львівській залізниці у виділенні в користування земельної ділянки на вул. 16 Липня, а також відмінили рішення міськвиконкому 1979 року, відповідно до якого цю землю їй надавали. Це питання підтримали 32 міських обранців.

13:01

З центру Рівного заберуть стихійний пам'ятник Небесній Сотні

Рішення "Про затвердження звернення Рівненської міської ради до представників громадськості та політичних партій міста у зв'язку зі зверненням родин Героїв Небесної Сотні" прийняли депутати міськради. Підтримали його 30 міських обранців.

13:12

Частину стадіону "Авангард" депутати прийняли у власність Рівного з другої спроби

Рішення "Про надання згоди на прийняття у власність територіальної громади міста частки у майні комунального закладу "Стадіон Авангард" Рівненської міськради"  депутати міськради ухвалили з другої спроби. 

Під час обговорення питання депутат Юрій Запорожець зазначив, що місту не під силу брати на баланс стадіон, якщо обласна рада не виділятиме хоч якісь кошти на його ремонт.

Як компроміс секретар Рівнеради Андрій Грещук запропонував додатком до рішення прийняти звернення до обласної ради з проханням виділити субвенції на ремонт стадіону. 

Якщо ж кошти не будуть виділяти, міські обранці йтимуть на сесію облради. У результаті за це рішення проголосували 27 міських обранців. Цього не вистачило для його прийняття.

Втім депутати висловили недовіру до голосування і з другої спроби рішення про прийняття на баланс міста стадіону підтримали 29 депутатів.

13:22

Сесія Рівнеради завершилася

Під кінець сесії міськради депутати традиційно почали покидати свої робочі місця. Секретар Рівнеради Андрй Грещук закликав колег залишитися, інакше прийняття питань "завалять".

У результаті в сесійній залі було 28 міських обранців, саме така кількість і була потрібна для кворуму. Проте дивним чином за деякі питання примудрилися проголосувати 29 депутатів. 

Як зазначила голова оргвідділу міськради Людмила Стригунова, стільки депутатів у залі не було.

Наступні питання депутати не підтримали.

На цьому сесія міськради і завершила свою роботу.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.