На що будуть здатні новоутворені громади на Рівненщині?

До перспективного плану формування об’єднаних громад в Рівненській області надходять зміни з районів. Їх обговорили вчора, 22 червня, під час засідання робочої групи з підготовки перспективного плану.

Як з’ясувалося, нині в області все частіше прагнуть роздробити громади. Так, наприклад, у Радивилівському районі пропонують утворити чотири громади замість однієї., на Зарічненщині бачать формування двох об’єднаних громад, хоч передбачалася одна, а на Костопільщині хочуть чотири замість попередніх трьох.

Чи не найбільший дисонанс поміж першочерговими планами та останніми змінами виник у Дубенському районі. Якщо спершу у перспективному плані передбачалося тут формування однієї потужної громади, то тепер на місці ініціативні краяни пропонують сформувати 8. Хоча у процесі мова йшла про утворення і дев’яти, і шести, і семи.

- Судячи з останніх пропозицій не всі утворені у такому форматі громади будуть насправді спроможними. Тобто головна мета врешті буде втрачена і зміни залишаться лише на папері, - каже директор Офісу реформ у Рівненській області Руслан Сивий. – Сподіваємося, що це зрозуміють громади. А поки ж спроможність потенційних об’єднань вивчатимуть робочі групи на районних та обласному рівні. Лише після такого аналізу можна буде говорити про доцільність внесення змін до перспективного плану.

Та в області вже є райони, які зваживши на всі аспекти, вирішили сформувати менше громад, але з більшим потенціалом. Так, за останніми даними, Рокитнівщина вирішила об’єднатися у одну громаду, хоч попередньо в районі передбачалося формування двох спроможних громад.

Окрім того під час засідання робочої групи вирішили продовжити методичну роз’яснювальну роботу щодо добровільного об’єднання громад.

Коментарі

"Чорний кардинал" и компанія Сивий -Корнійчук явно недопрацьовують. Хлопці " зливайте бензин"!

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.