Нафтове пекло на Рівненщині: Чи вибухне збудована посеред селища нафтобаза?

Катастрофа у Василькові налякали всю країну, а особливо жителів Рівненщини, адже на території селища Клевань також розташована нафтобаза. До речі, місцеві жителі були проти її функціонування і неодноразово намагались зупинити будівництво, проте усе виявилось марним.

 

Нещодавно країною пронеслася тривожна звістка - на Київщині в селі Крячки у Васильківському районі горіла нафтобаза. 

Як зазначив Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, причиною пожежі на нафтобазі "БРСМ-Нафта" стало системне порушення правил безпеки. Під час її гасіння загинули п'ятеро людей та не менше 15 постраждали.

 


 

Колишній заступник голови Анатолій Антонюк на своїй сторінці у "Facebook" залишив емоційний допис.

"ВАСИЛЬКІВСЬКА ТРАГЕДІЯ?? ЧИ МОЖЛИВИЙ ПОВТОР ПОРЯД З НАМИ???
Можливо, хтось і пам'ятає події, які відбувались у смт. Клевань Рівненського району у 2004-2006рр., коли мешканці селища повстали проти будівництва НАФТОВОГО ТЕРМІНАЛУ практично посеред селища. Але завдяки корумпованому керівництву ОБЛАСТІ та РАЙОНУ, при підтримці вищого керівництва країни, його все-таки добудували і ввели в експлуатацію, не зважаючи НА ГРУБІ ПОРУШЕННЯ БУДІВЕЛЬНИХ НОРМ!!! Події, які відбулись неподалік м. Васильків, наштовхнули на роздуми, а коли чекати такого, а, може, і навіть більшого лиха в селищі. Спитаєте, чому? Та тому, що ця нафтобаза розміщена за 50 м від залізничного вокзалу, за 20 м від залізничних колій і за 100 м від будинків! На нафтобазі було вже декілька випадків загорання, першим загорівся силовий електротрасформатор, потім будувельний вагончик, декілька разів горіли поряд залізничні вагони і тепловоз, який загорівся поряд з нерозвантаженими цистернами з пальним, за метрів 70 від самих ємностей. Можливо, з подіями в Василькові знайдуться органи, які дадуть оцінку розташуванню і експлуатації цієї нафтобази???" - написав на своїй сторінці у "Facebook" Анатолій Антонюк.

 

- У минулий четвер ми викликали на виконком керівника нафтобази. Він доповідав про стан та додаткові заходи, які проводяться в зв'язку з аварією на Київщині. Також буде проводитись додаткова перевірка екологічнї комісії, в яку входять депутати та громадські активісти. Про заходи безпеки та стан нафтобази розкажуть мешканцям Клеваня на сесії сілької ради, - прокоментував голова сільської ради Дмитро Жовтянський.

Рятувальники повідомили, що розпочали перевірки нафтобази. 

Через мораторій на перевірки, остання проводилась 1,5 року тому. Проте зараз перевірки тривають на всіх нафтобазах в Україні. Про стан нафтобази на Рівненщині говорити поки що рано, робота тільки розпочалась. Людських та матеріальних ресурсів, щоб приборкати пожежу, у нас вистачить. Щоправда, спорядженя вже зовсім не нове, але будемо обходитись тим, що маємо, - прокоментував ситуацію помічник начальника ГУ ДСНС України в Рівненській області  Віктор Козак

 

Коментарі

"Про стан нафтобази на Рівненщині говорити поки що рано...." Вдумайтеся, це оцінка особливо небепечного об"єкту. Ну і далі по тесту - волосся стає дибом. Ну, що ж, клеванчани, чекайте, коли буде пізно))))))

ЧОГО БОЯТЬСЯ ВЛАСНИКИ НАФТОБАЗИ?
12 жовтня 2015року в смт.Клевань знову відбулася надзвичайна подія. І знову це стосується нафтобази. Тільки просимо скептиків не налаштовуватись на лад: знову вибори і знову – нафтобаза. Тут вже дане ствердження ні до чого.
Комісія, в складі представників Державної екологічної інспекції, а саме: заступника начальника Держекоінспекції – Пашковськогго С.П., старшого державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища Улітко В.Г., державних інспекторів Корзун Р.В., та Герасимчук А.В. згідно наказу Міністерства екології та природних ресурсів України, приїхали в наше селище провести планову перевірку ТзОВ «Гед Вілс», а по простому – нафтобази, яка так заважає клеванчанам жити в спокої.
Для більш достовірного свідчення того, що перевірка буде проведена відповідно до Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», вище згадані державні службовці , запросили в свою комісію долучитися громадських інспекторів з охорони довкілля, які навчалися, проходили стажування та здавали іспити в Державній екологічній інспекції Рівненської області, щоб отримати посвідчення громадського інспектора.
Відкриємо таємницю, що відтепер у Клеванській селищній раді є власні громадські інспектори з охорони довкілля, це – Олександр Дуб, Таміла Поплавська, Сергій Стебельський, Людмила Бушко, Вікторія Гребінець, Олеся Ткачук, Віктор Заєць та Любов Вавіна.
Повернемось до нашої перевірки: приїхавши до нафтобази всі члени комісії налаштувалися на чесну, плідну співпрацю з керівниками нафтобази, щоб вияснити: чи дійсно виконується власниками нафтобази Закон України Про охорону навколишнього природного середовища при експлуатації даного об»єкту підвищеної небезпеки. У всякому випадку, так засвідчували ,протягом багатьох років ,численні комісії з перевірки викидів хімічних речовин в атмосферне повітря та утилізації відходів ( нафтового шламу) з території нафтобази.
Але велике розчарування отримали всі члени комісії, коли група працівників нафтобази на чолі з представником ТзОВ «Гед Вілс» ( так тепер називається бувша ДП Оптіма-77р), паном Майструком М.І ., стали неперебірною стіною біля воріт нафтобази та почали сортувати людей: на територію нафтобази пропускали тільки працівників Державної екологічної інспекції, а громадських інспекторів – жителів Клеваня, обізвавши терористами, в грубій формі виштовхали за хфіртку. Не допомогло ні те, що вони показували свідоцтва громадського інспектора, ні те, що зачитувалась стаття з відповідних законодавчих актів, які визначали грубим порушенням дії працівників нафтобази, ні те, що до воріт нафтобази прибув дільничний інспектор, майор Буднік В.В. і, навіть, сам Клеванський голова Д.М.Жовтянський та його замісник Мокляк В.В.
Аналізуючи всі ці події, хочеться запитати:
ЧОГО БОЯТЬСЯ ВЛАСНИКИ НАФТОБАЗИ?
МОЖЕ ЧЕСНОЇ , ПРАВИЛЬНОЇ ПЕРЕВІРКИ?
Мабуть, так воно і є.
З повагою, ЕКОЛОГ.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.