Генерала з Рівненщини призначили головою СБУ

Верховна Рада призначила Василя Грицака головою Служби безпеки України. За відповідне рішення проголосували 340 депутатів.

Проти проголосував лише один депутат - позафракційний Віталій Купрій. Ще 30 депутатів утрималися, зокрема - вся фракція "Самопомочі".

Перед голосуванням представник президента у Раді Степан Кубів заявив, що це подання "не було легким" і обговорювалося з депутатами протягом чотирьох днів "до пізньої ночі", а також у четвер зранку ще до відкриття засідання парламенту.

За словами голови комітету з нацбезпеки і оборони Сергія Пашинського, комітет підтримав цю кандидатуру одноголосно. Серед переваг Грицака він назвав те, що той займається реальними справами, "а не піариться у Facebook".

У той же час представник "Самопомочі" і керівник антикорупційного комітету Ради Єгор Соболєв виступив проти підтримки кандидатури Грицака через непрозору систему перепусток у зоні АТО, яка діє зараз, а також через задекларовану ним велику кількість автомобілів, які він невідомо де взяв.

Досі Грицак працював першим заступником голови СБУ.

Василь Грицак, якому з січня — 48 років, виріс у родині лісника. Батько помер кілька років тому. Мати Марія досі живе у Бущі на Дубенщині. Невідомі факти рівненської біографії в. о. голови СБУ Василя Грицака

 

Віктор Садовник, генерал, колишній начальник управління СБУ на Рівненщині:

— Василя Грицака знаю ще відтоді, коли він прийшов до нас на роботу водієм. Поки працював, вчився, а закінчивши навчання, був переведений в офіцери. Ніколи з ним не говорив про те, чому прийшов до нас. Мабуть, таким було покликання душі. Про Василя можна говорити лише позитивне. Ми його називали самородком. Таких здібних молодих офіцерів — одиниці. Він працював наполегливо, був дуже грамотним та здібним оперативником, тож не дивно, що йому дали генерал-майора раніше, ніж більшості. Він пройшов усі кар'єрні щаблі, і я об'єктивно можу сказати, що він заслуговує посади, на якій нині працює. Спілкуємося ми зараз рідко. Особливо останній рік. Він постійно зайнятий. У країні все-таки війна. Парламент має розглядати кандидатуру Василя Грицака на посаду голови СБУ. Якщо депутати затвердять, Василь Грицак стане другим вихідцем із Рівненського управління СБУ, який очолить структуру. Першим був Володимир Радченко. Це дуже важливо. З 25 областей лише три-чотири можуть похвалитися, що їхні вихідці керували СБУ.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.