У деяких районах Рівненщини оголосили карантин

В лісі на Дубровиччині, де виявили мертвих кабанів, оголосили карантин. Аби не допустити поширення збудника захворювання африканської чуми свиней, на Рівненщині вживатимуть жорстких заходів з його локалізації та ліквідації. З цією метою в облдержадміністрації відбулось засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії під керівництвом першого заступника голови ОДА Юрія Приварського.

Участь у засіданні взяли заступник директора департаменту – начальник управління державної інспекції Держветфітослужби України Микола Білоус та заступник Директора Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи Олег Неволько.

Так, начальник управління ветеринарної медицини в Рівненській області Володимир Лазарчук доповів, що 2 липня в урочищі «Підкозли» мисливських угідь Дубровицького району було виявлено двох мертвих диких кабанів. Експертиза виявила захворювання – африканську чуму свиней.

Нині лісовий масив навколо урочища «Підкозли» оголошено карантинною зоною. Ветеринарні та єгерські служби щоденно обстежуватимуть територію, а на виїзді з лісового масиву встановлено двакарантинні ветеринарно-міліцейські пости. Найближчим часом територію прочистять бригади мисливців, а усі відстріляні тварини будуть спалені.

До того ж за повідомленнямпрес-служби Рівненської ОДА, у Дубровицькому районі заборонено торгівлю живими свинями, м’ясом з них, а також іншими продуктами тваринництва на ринках.

Відтак перший заступник голови ОДА акцентував увагу причетних служб та керівників РДА на чіткому та оперативному виконанні заходів щодо профілактики, недопущення поширення та ліквідації захворювання: «Часу у нас немає, потрібно діяти – швидко та ефективно, у тому числі ветеринарним службам сусідніх районів».

Так, додатково визначено зони контрольного нагляду. Окрім Дубровиччини сюди увійшли території Зарічненського, Володимирецького, Рокитнівського та Сарненського районів.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.