Влада Рівного віддала парк приватній компанії

У рівненського парку «Хімік» тепер новий господар. Із 1 травня улюблену рівнянами зелену оазу та єдину на весь мікрорайон Ювілейний зону відпочинку передали на обслуговування підприємству «Рівне Дім Сервіс».

Ми поцікавилися в директора ТОВ «Рівне Дім Сервіс» Миколи Ніколайчука, чому й без того завантажене роботою підприємство взяло на себе цю ношу – опікуватися величезним і (чого гріха таїти) не надто доглянутим і справним господарством. Зустрілись, щоб ніхто не заважав, у парку.

– Цей парк колись створив та утримував ще радянський гігант «Азот», що мав практично необмежені ресурси. Навіщо ж вам такі турботи, ще й тепер, коли доводиться все до копійки рахувати? Узяти парк була ваша ініціатива чи вас настійно «попросили»?

– Моя! Тому й звернувся до міського голови Володимира Хомка, щоб «Хімік» віддали мені на обслуговування. Він погодився на експеримент, дав добро, та за умови, аби оцінку праці ставила громада.

– Прискіпливішого ревізора годі й пошукати! І що ви з цим робитимете?

– Я розумію так: у парку має бути скрізь порядок: чисто, скошена трава, завжди вільні, вичищені двірниками смітнички. Треба, щоб парк притягував людей не тільки з Ювілейного. Щоб навіть із центру і Північного приходили сюди відпочивати.

– Тільки чистоти для цього буде мало…

– Авжеж! Парк цей має традиції, то з допомогою громади ми його зробимо однією з рівненських візиток, брендом.

– Із чого розпочнете?

– З паркового обладнання. Ми вже взялися за його відновлення. Малеча йде до парку, аби досхочу побавитися на гойдалках. Тим часом тут на двох із трьох дитячих майданчиків за два роки й цвяха не забили. Ми їх відремонтуємо, усе яскраво пофарбуємо. Відреставруємо наше унікальне дитяче автомістечко – окрасу парку. Його скульптурам – веселим автомобільчикам і паровозику – вже понад тридцять років, але вони і зараз не поступляться діснеївським «Тачкам». На їхнє відновлення нема, на жаль, фінансування, та, врешті, деякі матеріали й фарбу я міг би сам надати, як особистий вклад. Не маю сумнівів, що парк «Хімік» матиме з часом небайдужих спонсорів і меценатів.

Є речі, які маємо зробити терміново, в найближчі дні. У паркані, який відділяє територію автомістечка від дороги, нема кількох прольотів. Уявляєте, що буде, коли хтось з дітей раптово вибіжить на дорогу за м’ячиком?

Відремонтуємо всі лавочки, без них і парк не парк. Є добра власна виробнича база, то необхідну кількість лавочок виготовимо й установимо самі. Із менш помітних, але вкрай потрібних справ у планах така: змонтувати контейнерний майданчик, вже уклали угоду, щоб комунальники вивозили з парку сміття. Потрібно ще прикласти руки до гімнастичного містечка: полагодити драбини і снаряди, пісок завезти. Якби хтось із місцевих деревообробників дав на це декілька колод…

– До речі, щодо спонсорів…

– Спонсори є, адже це завдяки їм збудовано і футбольне поле, і дитячий майданчик. Ми тісно співпрацюємо щодо впорядкування парку. Напередодні травневих свят разом з волонтерами проводили у «Хіміку» толоку. Самі наші працівники не привели б так у порядок парк, хоча траву косили й прибирали, не розгинаючи спин. Як ви бачите, продовжується впорядкування ставка, з’явився мотузковий парк. Якщо хтось, прочитавши цю статтю, виявить бажання з нами співпрацювати, то ми відкриті до спілкування.

Мета в нас спільна: на скільки стане сил, розвивати й прикрашати цей парк і весь мікрорайон.

– Щоб парк любили, в ньому завжди повинно відбуватися щось цікаве. А це, здається, поза виробничим профілем «Рівне Дім Сервісу»?

– Підключимо громаду. Два тижні тому ми створили групу друзів парку «Хімік» у соцмережі ВКонтакті, то в ній уже чотириста учасників. Це й мами, що гуляють у парку з дітками, і школярі, і молодь, і старші люди. От зараз обговорюємо, скільки лавочок іще потрібно на алеях. І скільки не попросять люди – зробимо! Як наведемо в парку лад, плануємо оголосити конкурс на кращий логотип для «Хіміка». Ескізи викладемо на сторінці парку в соцмережі, там буде й голосування.

Хотілося б зробити кілька арт-об’єктів, щоб люди могли коло них фотографуватися. Фонтан працює, ще плануємо зробити благоустрій озера. Якби ще наші ж мешканці нічого не ламали й не смітили, було б і взагалі чудово.

Спілкувався Сергій СНІСАРЕНКО, «7днів».

 

Коментар

Міський голова Рівного Володимир ХОМКО:

– Рівняни, мабуть, уже помітили, що останнім часом ми приділяємо багато уваги зонам відпочинку. Хочеться, щоб у наших парках і скверах було затишно і цікаво. Для цього вирішили провести експеримент. Раніше традиційно всі парки обслуговував трест зеленого господарства, та ми хочемо створити в цій справі конкуренцію. Безумовно, ми дорожимо трестом, але, вибачте, поборіться за своє місце під сонцем. В кінці сезону підведемо підсумки. Перевагу надамо тому, на чиєму боці будуть рівняни, хто обслуговуватиме парк краще і дешевше.

Безумовно, левову частку витрат капітального характеру місто бере на себе. До речі, й відновлення фонтану в парку Хіміків було проведено за міські гроші на виконання обіцянки, даної дітям, які перемогли у міському конкурсі Майданс. Ми мали з ними зустріч, вони попросили саме таку нагороду, отже, ми й зробили те, що вони просили.

 

Ключові слова: 

Коментарі

Доглядають? За дякую? А потім виникне питання, чому земелька, яка під парком приватизована? Чи можливо під шумок вона приватизована вже? І будете в парк, що належить місту, ходити за окрему плату. Цього хочете? Міська влада має мати кошти в бюджеті, які виділені на догляд за парками. Чому вони занедбані, спитайте, а не віддвайте те, що належить всім в приватні руки. Не достатньо ще "господарників" в державі, яким належить 80% ВВП?

Читаю і аж смішно, дали на обслуговування це значить дали можливість за ним доглядати та його прибирати, що в цьому поганого?

і два роки назад і три хімік був занедбаним парком, зараз його прибирають та доглядають за ним і це добре.

Покажіть мені, для прикола, в Україні приватного власника, який працює для людей, яких ще залишилося приватизувати, а не на власну кишеню. Розмах "прихватизації" - глобальне джерело усіх бід, яке довело Україну до ручки. Cтратегія проста: спочатку все знищити, а потім зробити вигляд відновлення.Люди не ведіться. Чиніть опір скільки зможете.

Ооооо, бурштинові БОТи проснулись! Скільки ж вам платить Якимець, що ви так яро його захищаєте і обсираєте нєчуть лі все, що робить міська влада. Ви - шавкі, а ваш шефуня, ніхто інший, як популіст і песик Яйценюка, який соромиться свого хазяїна)

Самое главное что вы - чинуши так ничего и не поняли! Так больше как было не будет! Не будете вы теребенить земельку и брать взятки! Не будете под себя создавать хфирмы. И качать бабло! Не будете отмывать взятки. Мы уже пришли. И спросим вас не уважаемые за каждую гривню что украли и как живете и за чей счет. За что дома построили и за какие такие гроши? За какие такие состояния вы - ВОРЫ - обустроили себе жизнь? Детей учите позаграницам? Вы позор Украины - вы решаловы и ВОРЮГИ! Докажите обратное! Это просто. Обнародуйте свои декларации за последние 15 лет и посмотрим!

Павло а ти звідки такий взявся? "рік чи два назад парк Хіміків був схожий на зарослі і нічого нормального там не було" - ти там був і бачив? А що бачив 2 роки тому там? І що зараз відевв? Так що це зробив хто? Хума? Ти? Вы не господа очень скоро прозреете. Вы думаете что город ваша вотчина и вы короли! Вы хуже лузеров и ждите выборов город и жители покажут вам свое место. А оно как по классике кино возле пар...ши! Ждите. Ожидание чуда ... Хуже самого чуда. Перефразируйте. Если ума хватит.

Серьожа - а Серьожа? Бабло не пахнет? Арбайтен - троляка. Не буду опускаться до твоего уровня - помойки в общении. Просто привед тебе троуль и ты знаешь от кого. Если че - юбик встанет! И потом людям обьяснишь що було та що стало! Плиз Алекса Бо .а. не трогать вы на его успехах и на наших деньгах точно на Юбике не вылезете! Удачи - лузеры! Увидемся малыш.

Я вас таких розумних не можу зрозуміти, рік чи два назад парк Хіміків був схожий на зарослі і нічого нормального там не було. То може хай би він і лишався таким самим, щоб "жители Ювилейного" поменьше пизде...ли

ага, а порошенко був одним із трох співзасновників партії регіонів то шо йому не жить?

І для таких людей, як оцей недопетро треба щось робити? так воно ж з мозгами курки. замість того, що б реально оцінити, що було, а що є то кукурікає як прибацане.

Сторінки

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.