На Рівненщину завітали нащадки волинських чехів

З нагоди 150-річчя переселення чехів на Волинь на Дубенщину завітала делегація з Чеської Республіки. В складі групи 44 особи, усі вони нащадки волинських чехів. З нагоди приїзду делегації та з ініціативи Дубенського чеського товариства “Стромовка” 5 липня на Дубенщині відкрито дві пам'ятні дошки. Перша дошка — землячці Ірені Малінській — учасниці Другої світової війни, полковнику запасу Чехословацької Армії Людвика Свободи, лауреата премії ім. Авеніра Коломійця встоновлено на приміщенні Дубенської районної бібліотеки.

Другу дошку приурочено 150-річчю переселення чехів на Волинь та встановлено на приміщенні Мирогощанської амбулаторії загальної практики сімейної медицини (бувше приміщення школи) у селі Мирогоща Дубенського району.

В заході взяли участь заступник Генерального консула Республіки Чехія у Львові Валерія Фуоєлова, голова Млинівської райдержадміністрації Алла Черній, заступник керівника апарату Дубенської райдержадміністрації Юрій Шесталюк, радник Дубенського міського голови Валентина Трифонова, голова Дубенського чеського товариства “Стромовка” Антоніна Пономаренко.

Делегація з Республіки Чехія перебуватиме на Дубенщині до четверга, 9 липня. Члени делегації планують оглянути місцеві історичні та культурні пам'ятки, відвідати місце Малинської трагедії.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.