У Рівному каталися незрячі велосипедисти. ФОТО

Десять областей та дві тисячі кілометрів на велосипедах поспішають подолати сліпі й слабозорі. На це вони мають всього місяць, а долають всі перешкоди у тандемах. За кермом велосипедів – професійні спортсмени, позаду – незрячий напарник, який допомагає крутити педалі. Стартували вони 4 липня у Львові. Сьогодні ж незрячі велосипедисти завітали на Рівненщину.

Мета велопробігу благорода - активісти хочуть зібрати 30 тисяч доларів, аби обладнати у Львові першу в Україні сенсотеку. Вона стане центром культурного осередку як незрячих, так ізрячих людей. Розташовуватиметься вона у громадській бібліотеці у Стрийському парку.

У велопробізі беруть участь люди з різних міст та областей. Зокрема, це Львівщина, Одещина, Харківщина тощо. Запрошують до участі і людей із Рівненщини.

- Ми хочемо, у першу чергу, для себе довести, що незрячі учасники марафону не є гіршими від інших. Ми не бачимо світ, але ми його відчуваємо, - розповідає сліпий велосипедист, одесит Євген Чаговський.

Такої ж думки дотримується і його землячка, одеська журналістка Світлана Ліра. Дівчина працює на одеському радіо, має свою авторську програму, де розповідає про життя незрячих.

- З дитинства любила кататися на велосипеді. А подорожувати ним у тандемі – ніколи і не мріяла. Раніше думала, що найекстремальніше – мій стрибок із парашутом. Впевнена, наш велопробіг дасть хороші результати, - зазначає одеситка.

За словами ініціаторів марафону, організувати велопробіг їх надихнув приклад Миколи Пеха. Він був незрячим, проте активним, його ніколи не лякали життєві труднощі. Чоловік хотів довести, що незрячі – також повноцінні. Однак за два тижні до початку велопробігу він помер.

- За ці три дні у дорозі ми стали вже великою сім'єю. Інколи ми швидше втомлюємося і здаємося, як незрячі. Але вони дають нам нову силу, наснагу і віру у свої сили. Серед нас – журналісти, викладачі, юристи, волонтери та активісти. Разом ми – сила, – розповідає волонтер, інструктор марафону Марта Драпа.

Наступним містом, у яке приїдуть сліпі велосипедисти, – це Житомир. Далі - Київ, Черкаси, Умань, Вінниця, Кам'янець-Подільський, Хотин, Чернівці. А через Івано-Франківськ марафонівці повернуться до Львова. Свій пробіг вони назвали тематично: "Бачу! Можу! Допоможу!". Під час подорожі активісти та волонтери знімають фільм про мандрівку. Його уривки щодня викладають у своїх групах в соцмережах. А вже цієї осені планують випустити документальний фільм «Я бачу».

У Рівному команда "Бачу! Можу! Допоможу!" пробуде всього день. Планують збирати кошти на майдані Незалежності. Охочих допомогти закликають приєднуватися у соцмережах,або ж долучатися власним велотранспортом до марафону по містах країни.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.