Рівненські пивовари: нові закони вбивають живе пиво

1 липня в Україні вступили в силу зміни до Податкового кодексу, прийняті парламентом у 2014 році, про прирівнювання пива до алкогольних напоїв.

Згідно з ними, забороняється реклама пива на телебаченні і радіо в денний час, а також зовнішня реклама. Вводиться атестація і ліцензування виробництва пива, сертифікат відповідності продукції, ліцензія на імпорт і експорт пива. Додатково передбачені нові вимоги до маркування цієї продукції, а також заборону на використання брендованого обладнання: меблів, келихів, парасольок, спонсорство спортивних команд.
Також від виробників пива з міцністю більше 8,5% потрібне використання акцизних марок, як для вина і міцного алкоголю. З 1 липня суб'єкти господарювання, які здійснюють торгівлю пивом, повинні будуть отримати ліцензію на право торгівлі алкогольними напоями. Декларація акцизного податку подається до територіальних підрозділів Державної фіскальної служби за місцем здійснення торговельної діяльності.

Ситуацію прокоментував директор пивзаводу "Рівень" Мар’ян Года:

- До цьго нововедення всі ставляться негативно. Я не знаю нікого,  кому вони подобалися б. За цим законопроектом, виробникам доведеться купувати ліцензію, яка коштує 500 000 грн., стільки ж вартуватиме ліцензія для оптових продавців. Люди вкладали кошти в цю справу, в обладнання. І багатьом не під силу купувати таку дороговартісну  ліцензію. До того ж за останні три роки продажі пива системно зменшувались. Жодна галузь не може існувати автономно. Такий законопроект вдарить по всіх- від виробників до перевізників, тобто тих, хто тісно пов'язаний з цією галуззю. Якби я не хотів знайти тут якийсь позитив, все одно зробити це не вдається.

Свою позицію висловив підприємець та громадський активіст Дмитро Шендрик:

- Ставлюся до прийнятих поправок вкрай негативно, тому що в цей непростий час додаткове податкове навантаження просто для більшості підприємців стане непідйомною ношею! Ми і так його сплачуємо добровільно, жертвуючи на АТО, на облаштування переселенців, на допомогу сім'ям загиблих, і складається таке враження, що державі це не до вподоби, тому мало того, що саму допомогу обкладають податками, то ще і добровільних платників вирішили позбутися! А що, власне, хотіли вирішити, прирівнюючи пиво до алкоголю? Ні, я не заперечую, що пиво є алкогольним напоеєм, і, можливо, давно потрібно було прийняти закон, спрямований на захист молодого покоління від алкогольної залежності. Але де ця соціальна складова в нових поправках? Крім захисту інтересів великих пивгігантів, я нічого у нововведеннях не бачу, а ще це знищення хоч якоїсь конкуренції та вітчизняних виробників, якими є невеликі пивоварні!

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.