Іноземні інвестори вклали в економіку Рівненщини 237 мільйонів доларів

Наразі в економіку Рівненщини залучено 237 мільйонів доларів іноземних інвестицій. До п’ятірки основних країн-інвесторів увійшли Німеччина, Велика Британія, Нідерланди, Кіпр та Італія. Найчастіше іноземці інвестують у промисловість, торгівлю, транспорт, будівництво та сільське господарство.

Про це під час робочої наради з керівниками профільних управлінь розповів голова Рівненської облдержадміністрації Віталій Чугунніков.

- Сьогодні для економіки Рівненщини вкрай важливо залучати зовнішні інвестиції. Адже війна на Сході виснажує внутрішній потенціал країни, тому нам важливе вливання грошей з ЄС. Я впевнений, що ми і надалі тісно співпрацюватимемо з Євросоюзом,  - прокоментував Віталій Чугунніков.

Так, впевнено зростає частка експортних поставок до країн ЄС. У структурі експорту питома вага країн Європейського Союзу становить 62 відсотки, тоді як торік - 48.

За його словами, Рівненщина має багато переваг саме для партнерів з Європи. Це і розвинута деревообробна промисловість, і поклади корисних копалин, що повністю співпадає зі структурою експорту, зокрема, до Німеччини.

Також з початку року втричі збільшився експорт до Бельгії, майже вдвічі покращилася торгівля з Естонією, у півтори рази – з Італією. Серед інших країн світу експорт товарів збільшився до Туреччини та Молдови. Загалом Рівненщина співпрацює з 94 країнами світу.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.