На Рівненщині візьмуть на контроль бурштинових дилерів

Шляхи боротьби з незаконним видобутком бурштину на Рівненщині та протидії його протиправному переміщенню через державний кордон обговорили на оперативній нараді в обласній прокуратурі представники правоохоронних органів нашого регіону. Захід відбувся під головуванням прокурора Рівненської області Анатолія Ковальчука.

Участь у нараді також взяли керівники управління та відділів МВС України в Рівненській області, УСБУ в області, Луцького прикордонного загону та Рівненської митниці ДФС.

Відкриваючи нараду, прокурор області підкреслив, що винесена для обговорення проблема набула особливої гостроти та вимагає від усіх правоохоронних органів вжиття невідкладних заходів.

Зокрема, цьогоріч правоохоронними органами області розпочато 177 кримінальних проваджень за фактами незаконного видобутку бурштину (ст. 240 КК України). Для розгляду до місцевих судів уже скеровано обвинувальні акти у 42 кримінальних проваджень, вилучено майже 26 кг бурштину, 69 мотопомп та 18 одиниць транспорту, які використовувались як знаряддя для протиправного промислу.

Незважаючи на вжиті спільні заходи з метою протидії незаконному видобутку бурштину у регіоні продовжують мати місце незаконні дії з бурштином. Тому увагу присутніх акцентовано на виявленні організаторів видобутку та осіб, які скуповують і переміщують за межі державного кордону цінне каміння.

Своє бачення у взаємодії та вирішенні нагальної проблеми озвучили керівники усіх силових та контролюючих відомств. Як зазначає прес-служба прокуратури Рівненської областіУ зв’язку з цим на нараді врахували висловлені пропозиції та визначили низку нових спільних узгоджених заходів задля активізації діяльності на цьому напрямі та реального впливу на стан законності.

Ключові слова: 

Коментарі

це реально була "сходка кримінальних авторитетів", як би смішно це не звучало але реально так є. Росклад такий - сам видобуток бурштину тримає ментура (я підкреслюю не кришує, а саме тримає, тому що весь бізнес організований і діяльність бригад копачів курується місцевою ментівською верхівкою, господарники блять), саме від ментів йдуть фінансові потоки у Київ напряму в міністерство, ну а вже Аваков ділиться з Липецьким Кондитером, незнаю чи Сєня в долі, думаю він живиться від інших бізнесів. У цій ланці кількість посередників зведена до мінімуму: Старатель-Начальник Бригади- Начальник зміни - Начальник Обл МВС - Міністр-Президент. Контрабанда - це сфера СБУ. Щотижня СБУ через Луцьку митницю відправляє у Польщу білий бусік (марку і номерні знаки я тут поки що не буду розкривати, пізніше передам Автомайдану), в бусіку озброєна охорона з 4х автоматників з офіцерів рівненської Альфи, спереду і ззаду легкові машини з ще озброєними спецпризначинцями. Цей кортеж на дорогах виглядає досить звичайно, і тому не привертає уваги. На кордоні їх вже знають і пускають по зеленому коридору без жодної перевірки документів чи огляду. Озброєна охорона залишається на українській стороні, бусік після перетину кордону передає вантаж вже місцевим курєрам. Схема побудована ще при Януковичу, збій був десь на днів 20 під час майдану, з приходом нової влади все відразу відновилося, і з того часу вже не зупинялося. Це абсолютно достовірна інсайдерська інформація. Всі подробиці схеми та іменами я передам Автомайдану. Сподіваюся виродків спіймають на гарячому. Хоча хто їх буде ловити коли всі силові структури в схемі?

Бджоли, проти меду. Рішенням оперативної наради вирішили збільшити дньовку до 1000)))))

Я впевнений,що Євтушок-пельмень не крепко переживає, які глобальні рішення ви там на своїх сходках приймаєте. Він як кришував видобуток бурштину так і продовжує. Тим більше , що на його особисто працює 10 бригад і ніхто їм не заважає це робити!

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.