У Рівному будуватимуть музей у формі фотокамери. ФОТО

Сьогодні у Рівненському будинку культури відбулося відкриття експозиції першого Міжнародного конкурсу репортерської фотографії. Попередньо її відкрили у «Острозькій академії», у Рівному вона діятиме до 20 липня. На виставці представлені роботи авторів з 44 країн світу. Участь у «LifePressPhoto, 2015» взяли декілька рівнян, один із них, журналіст Андрій Матвіїв навіть здобув перемогу. Також під час заходу відбулася презентація проекту «Рівне – столиця фотографії», також оголосили конкурсу на ескізний проект унікальної будівлі Музею фотографії у вигляді фотокамери.

- Багато хто знає, що рівненські фотографи - найкращі в Україні. Фотографія робить наше місто відомим в усьому світі та допомагає з допомогою світлин популяризувати наше місто з кращого боку. Декілька місяців тому ми відкрили проект під назвою «Дорожня карта реформ Рівного», - зазначає ініціатор проекту «Дорожня карта реформ Рівного» Святослав Клічук. - В його рамках є група «Культура», і ми довго думали, чим саме можна наше місто зробити цікавішим для туристів. Поговоривши, дійшли згоди, що Рівненщина має стати столицею фотографії. Тому вирішили цей бренд закріпити за нашою областю, розкручувати його та організовувати тематичні заходи. Першою сходинкою у цьому має стати створення Музею фотографії.

За словами Святослава Клічука, музей планують побудувати у формі фотокамери. Організатори вже звернулися до кафедри будівництва та архітектури НУВГП із проханням створити проект такої будівлі. У самому ж університеті з радістю відгукнулися на таку ідею. Кажуть, що студентам розробляти реальні проекти набагато цікавіше, аніж віртуальні. На цю тему студенти писатимуть дипломні роботи, окрім того, до розробки хочуть долучитися і випускники ВНЗ.

- У нас вже є музей, але він поки що в маленькому приміщені – у моєму офісі. У ньому зібрані близько трьохсот експонатів, зокрема, фотоапаратів, які зникають із використання. Актуально, що багато хто із учнів Школи фотографії навіть не знає, які фотокамери були, скажімо, століття тому. Це цікаво і це має знати кожен фотограф, - каже фотохудожник Олександр Харват. – Якщо говорити про той музей, який ми хочемо зробити, то він має бути в унікальній будівлі, якої немає не лише в Україні, а й у цілому світі.

Як розповів Олександр Харват, міська влада не проти такого музею, мер Рівного навіть пообіцяв виділити землю для будівництва. Однак про матеріальну підтримку очільник обласного центру промовчав.

- Ідея створення Музею фотографії – цікава. Втілити її у життя потрібно обов’язково. Тож потрібен потенційний інвестор, який сприятиме у будівництві Музею фотографії. Тому чекатимемо на проекти та намагатимемося всі ідеї реалізовувати, - зазначив у своєму виступі начальник управління ДАБІ у Рівненській області Ігор Мічуда.

Попередньо запланували, що Музей фотографії у формі фотокамери матиме виставкову  залу, музей фотографії, школу фотографії, фотобібліотеку, фотокафе та конферент-залу.

Отож, чи стане Рівне столицею не лише бурштину, а й фотографії – покаже час. А всіх охочих побачити фотовиставку «LifePressPhoto, 2015» організатори запрошують щодня, окрім вихідних у виставковій залі Рівненського МБК з 14 до 19 години по 20 липня включно.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.