Верховна рада вирішила як на Рівненщині обиратимуть мерів і місцеві ради

Верховна Рада прийняла закон про місцеві вибори. Як повідомляє інтернет-сайт "Українська правда" , за відповідне рішення проголосували 257 народних депутатів.

До другого читання до законопроекту було підготовлено 1547 поправок, повідомив Андрій Парубій.

Законопроект пропонував надати право участі у виборах тим політичним партіям, котрі зареєстровані за 365 днів до виборів.

Однак у ході обговорення це положення було вилучено із тексту законопроекту.

"Ми не проти, аби участь у  виборах брали всі партії, зареєстровані на момент опублікування цього закону", - зазначив голова фракції БПП Юрій Луценко, виступаючи з трибуни ВР.

Згідно із законом, вибори на окупованих територіях Донбасу та в Криму у зв’язку із агресією РФ 25 жовтня проводитися не будуть.

За словами Князевича, вибори на цих територіях "не проводяться у зв’язку зі здійсненням Росією тимчасової окупації та збройної агресії проти України та неможливістю забезпечення дотримання стандартів проведення виборів Організацією з безпеки та співробітництва в Європі". 

Крім того, профільний комітет підтримав пропозицію щодо вилучення з переліку суб’єктів виборчого процесу виборчих блоків. 

Також законом передбачається гендерна квота серед учасників виборів. За словами Луценка, має бути 30% жінок, висунутих кандидатами у депутати. Нардеп Ірина Геращенко уточнила, що йдеться про не менше, як 30% представників однієї статі. "Якщо (серед тих, хто бере участь - УП) в місцевих виборах буде 30% чоловіків – це теж нормально", - сказала Геращенко.

Водночас закон встановлює механізм відкликання депутатів місцевих рад та місцевих голів.

В законі пропонується чітко встановити кількісний склад відповідних місцевих рад, який визначатиметься Центральною виборчою комісією до початку виборчого процесу чергових виборів в залежності від кількості виборців, які належать до відповідної територіальної громади, проживають на території області, району, району в місті.

Вибори мерів у містах, кількість виборців у яких дорівнює або є більшою ніж 90 тисяч, проводяться за мажоритарною системою абсолютної більшості.

Тобто для перемоги кандидат у мери має набрати щонайменше 50%+1 голосів виборців. Інакше буде оголошено другий тур виборів.

Вибори сільського, селищного, міського (міст, кількість виборців у яких є меншою ніж 90 тисяч) голови проводяться за мажоритарною системою відносної більшості в єдиному одномандатному виборчому окрузі - тобто в один тур.

Коментарі

Попитка воскресіння політичних партій, бо вже забули про них)

об'єктивно в радах тепер буде 5 партій: порошенковці, люди садового, яценуковці, опозиціонери і бют або ляшко.

мені,шо ваш хряк,шо палєстінєц-не тепло,не холодно:))а ви,смоктуни жирного злодюги-не забувайте спльовувати після кожного зачьотного відсмоку,а то ненароком подавитесь:)і,побільше відсмоків,а то його час підходить до кінця-залишетесь без зарплати..

От і включився гавномет, ЯкимцеБОТи, заспокойте свої нерви

Зніміть з посади Чугуннікова і заберіть ту зарплату що він отримав за час своєї бездіяльності !!!!

не тому твій роботодавець хамло,по "яснавідящім-екстрасенсам" забігав,тєхноглог ковбасного виробництва?:))

долбодятєл, з тебе такий виборчий технолог,як кіріла-піп:))в будь-якому разі твій пахан хапко,летить ,як фанера:)))а,особливо з такими шуріками,дятлами-технологами:))хіба,будуть рахувати голоси,як при Сталіну..

Цікаве слово - несамітниця... Може малось на увазі - нісенітниця?

Якби ти розумів хоть на 5 відсотків виборчий процес, то ти б не писав всяку несамітницю. В двотуровій системі все залежить від того, хто йде на вибори, хто проходить в другий тур, а потім вже робляться якісь висновки, Довбень!!!

хапко-хамло летить,як оржівська фанера над Рівгим:))два тури ніякі технології і техкандидати не витянуть

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.