Сесія Рівнеради: від звернень щодо виробництва пива до комунальних проблем

Чергове засідання сесії Рівненської міської ради розпочалося сьогодні о 10 годині. Депутати мають розглянути приблизно 160 питань, у тому числі й низку звернень щодо законодавчих прогавин, ситуації в місті та комунальних проблем. 

Розпочалася сесія традиційно із входу в сесійну залу мешканців, які обурюються з того чи іншого питання.

У свою чергу міський голова Рівного Володимир Хомко закликав депутатів працювати конструктивно і показати приклад Верховній Раді України. Мовляв, ситуація в країні і так непроста.

Отож, як проходить сесія, які питання і звернення розглядатимуть міські обранці та які конфліктні ситуації обговорюватимуть - читайте он-лайн на сайті "ВСЕ".

10:04 Вкладники "Ріверсайд" прийшли на сесію Рівнеради

Близько двох десятків вкладників "Ріверсайд" прийшли сьогодні на засідання сесії Рівнеради. Вони просять депутатів вирішити питання щодо будівництва будинку на вулиці Небесної сотні (колишньої Кіквідзе).

Нагадаємо, свого часу міськрада наклала маротарій на будівництво, бо забудовник не мав відповідних документів. Нині Ріверсайд сплатив всі необхідні штрафи і мешканці просять, аби житло, за яке вони вже заплатили частину коштів, дозволили добудувати.

10:20 Депутат Рівнеради став на захист виробництва пива

Те, що зміни до законодавства, які вступили в силу з 1 липня (пиво прирівняли до сильноалкогольних напоїв), депутат Рівненської міської ради Мар'ян Года назвав непосильним для малих виробників. Тому він просить колег підтримати звернення, яке він підготував до керівництва країни щодо врегулювання цього питання.

Мар'ян Года каже, що тепер для отримання ліцензії потрібно збирати дуже багато різних документів і це несе за собою суттєве подорожчання. 

Зокрема, депутат каже, що люди, які пишуть такі закони далекі від реальної ситуації в галузі. Тому Года просить колег підтримати звернення до керівництва країни щодо встановлення диференційованої плати на різноманітні дозволи та ліцензії для виробників пива і наголошує, що це звернення ініціює як депутат, а не власник пивоварні.

Депутати підтримали внесення цього питання до порядку денного і розглянуть сьогодні це звернення.

10:59 Рівнерада просить уряд виділяти кошти на капітальний ремонт у будинках

Вирішити низку неврегульованих моментів щодо змін у законодавстві в сфері житлово-комунального господарства просять керівництво країни депутати Рівнеради. Звернення щодо цього запропонував депутат Сергій Паладійчук.

Зокрема, мова йде про законопроект, яким держава зняла з себе зобов'язання щодо сфери управління будинками і переклала всі моменти стосовно цього на самих мешканців.

Відтак, своїм зверненням депутати вимагають у Верховної Ради та Прем'єр Міністра передбачити кошти в бюджеті України для співфінансування разом із місцевою владою капітальних ремонтів. Додали також, що останніх 20 років саме держава обіцяла провести за свої кошти перший капітальний ремонт.

Підтримали це звернення 40 міських обранців.

11:02 Депутати Рівнеради хочуть прибрати наслідки незаконного будівництва на Пагорбі Слави

Під час обговорення подальшої долі будівництва "Ріверсайд" на вулиці Небесної сотні в Рівному, депутати підняли питання і про те, коли ж будуть прибрані наслідки скандального будівництва забудовника на Пагорбі Слави. 

Зокрема, депутат Святослав Євтушенко нагадав, що забудова на Пагорбі Слави припинена, проте бетонні плити, які були покладені забудовником і досі там. Тому міський обранець просить вирішити і це питання.

Нагадаємо, свого часу міська рада наклала мараторій на забудову на Пагорбі Слави та призупинила незаконне будівництво. На той час, у парку вже були вирубані дерева, де планувалося будівництво, перекопано частину території і покладено кілька бетонних плит.

11:08 Рівнерада вимагає відставки Авакова через бурштин

Питання незаконного видобутку бурштину на Рівненщині та неспроможність правоохоронних органів врегулювати ситуацію, спонукало депутатів Рівненської міськради прийняти звернення до керівництва країни з вимогою відставки міністра МВС Арсена Авакова. Відповідне звернення запропонував депутат Олег Карпяк. 

Після обговорення рішення щодо цього підтримали 33 міських обранці.

Відтак, депутати обурені неспроможністю міністра МВС Арсена Авакова навести лад у підпорядкованому йому на Рівненщині відомостві, зокрема, фактами крадіжки бурштирну з самої будівлі управління МВС та корупцією у правоохоронних органах і вимагають його відставки. 

11:30 Рівнерада не підтримала співфінансування механічних лічильників обліку тепла

Внести зміни до програми облаштування багатоквартирних будинків сучасними засобами обліку і регулювання води та теплової енергії в місті запропонував депутат Рівнеради Олександр Чубай. 

За словами Олександра Чубая, нині на умовах співфінансування мешканці можуть встановити лише автоматичні лічильники, бо механічні є дешевшими. 

- Хоча обслуговування механічних лічильників має свої особливості, багато мешканців не можуть зібрати кошти на встановлення автоматичних приладів для регулювання обліку. Наприклад, на моєму окрузі мешканці готові самі слідкувати за лічильником, щоб хоч трохи економити, - каже Олександр Чубай.

У свою чергу депутат Святослав Євтушенко додав, що міські обранці мають дати можливість мешканцям самим обирати - механічний чи автоматичний лічильник встановлювати.

Але разом з тим, Святослав Євтушенко каже, що мешканцям потрібно пояснювати про особливості автоматичних і механічних приладів обліку енергії і нехай вони після цього самі вирішують, що обрати.

Втім, деякі депутати висловилися проти такої альтернативи, мовляв, це економічно не вигідно і економія при механічному лічильнику буде меншою.

- Якщо зараз люди зекономлять, встановивши механічний лічильник, то потім він не матиме сенсу, бо не буде кому регулювати темпаратурний режим. Сенс програми в тому, щоб і люди, й місто могли ефективно економити, - додав Сергій Васильчук.

На це Олександр Чубай заявив, що згодом мешканці зможуть до механічного доставити автоматичний регулятор.

Міський голова Рівного Володимир Хомко підсумував, що якщо люди хочуть купити дешевші лічильники, вони можуть зробити це самостійно без міської програми. 

- Встановивши механічні лічильники у будинку серед мешканців можуть виникнути скандали. Тому кожен нехай голосує як хоче, але мешканцям потрібно пояснювати, що більше вони зможуть зекономити при автоматичних лічильниках, - розповів Володимир Хомко.

Після тривалого обговорення, міські обранці не підтримали рішення про зміни до програми співфінансування встановлення лічильників. За нього проголосувало лише 23 депутати. Таким чином, зміни до програми співфінансування встановлення лічильників не внесені.

12:01 Начальник рівненської міліції розповів чому правоохоронці не реагують на чорних ріелторів

Чому міліція не реагує на групу чорних ріелторів, які нахабним чином забирають квартири у людей і їх бють, запитав у в. о. начальника міліції Рівного Василя Зелінського депутат Рінеради Олександр Чубай.

Як пояснив Василь Зелінський, всім фактам, що були зареєстровані у міліції щодо цього дається правова оцінка і все перевіряється.

Також Зелінський запевнив, що нині у місті вживаються всі необхідні заходи для забезпечення громадського порядку і рівненська міліція намагається реагувати на всі повідомлення.

13:18 Рівненські депутати на сесію приїхали на велосипедах

Депутати ‎Рівненської‬ міської ради приїхали на пленарне засідання до "Обнови".

- Тарас Максименко, Олександр Чубай, Руслан Шевчук може пора велопарковку там зробити, - звернувся до депутатів громадський активіст Зураб Кантарія.

13:45 Рівнерада виділила землю учасникам АТО

Після тривалих обговорень до сесії, комісій і перепитій, учасникам АТО з Рівного таки виділили земельні ділянки. Депутати Рівнеради прийняли рішення про надання дозволів на розробку проектів благоустрою на вулиці Костроміській. "За" проголосували 37 міських обранців.

14:01 Сесія Рівнеради завершилася

Перше пленарне засідання сесії Рівненської міськради завершилося. Депутати встигли розглянути частину питань порядку денного та прийняти низку звернень.

Наступне пленарне засідання сесії має відбутися настурного тижня.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.