Рівнерада не підтримала співфінансування механічних лічильників обліку тепла

Внести зміни до програми облаштування багатоквартирних будинків сучасними засобами обліку і регулювання води та теплової енергії в місті запропонував депутат Рівнеради Олександр Чубай. 

За словами Олександра Чубая, нині на умовах співфінансування мешканці можуть встановити лише автоматичні лічильники, бо механічні є дешевшими. 

- Хоча обслуговування механічних лічильників має свої особливості, багато мешканців не можуть зібрати кошти на встановлення автоматичних приладів для регулювання обліку. Наприклад, на моєму окрузі мешканці готові самі слідкувати за лічильником, щоб хоч трохи економити, - каже Олександр Чубай.

У свою чергу депутат Святослав Євтушенко додав, що міські обранці мають дати можливість мешканцям самим обирати - механічний чи автоматичний лічильник встановлювати.

Але разом з тим, Святослав Євтушенко каже, що мешканцям потрібно пояснювати про особливості автоматичних і механічних приладів обліку енергії і нехай вони після цього самі вирішують, що обрати.

Втім, деякі депутати висловилися проти такої альтернативи, мовляв, це економічно не вигідно і економія при механічному лічильнику буде меншою.

- Якщо зараз люди зекономлять, встановивши механічний лічильник, то потім він не матиме сенсу, бо не буде кому регулювати темпаратурний режим. Сенс програми в тому, щоб і люди, й місто могли ефективно економити, - додав Сергій Васильчук.

На це Олександр Чубай заявив, що згодом мешканці зможуть до механічного доставити автоматичний регулятор.

Міський голова Рівного Володимир Хомко підсумував, що якщо люди хочуть купити дешевші лічильники, вони можуть зробити це самостійно без міської програми. 

- Встановивши механічні лічильники у будинку серед мешканців можуть виникнути скандали. Тому кожен нехай голосує як хоче, але мешканцям потрібно пояснювати, що більше вони зможуть зекономити при автоматичних лічильниках, - розповів Володимир Хомко.

Після тривалого обговорення, міські обранці не підтримали рішення про зміни до програми співфінансування встановлення лічильників. За нього проголосувало лише 23 депутати. Таким чином, зміни до програми співфінансування встановлення лічильників не внесені.

Читайте також:

 Вкладники "Ріверсайд" прийшли на сесію Рівнеради

 Депутат Рівнеради став на захист виробництва пива

Рівнерада просить уряд виділяти кошти на капітальний ремонт у будинках

Депутати Рівнеради хочуть прибрати наслідки незаконного будівництва на Пагорбі Слави

Рівнерада вимагає відставки Авакова через бурштин

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.