В Острозі показали унікальний Коран

Стаціонарна виставка «Сторінки історії острозьких татар», присвячена 500-річній історії мусульманської громади в самому місті та його околицях, діятиме у Державному історико-культурному заповіднику Острога до кінця серпня.

На виставці представлений єдиний відомий на сьогодні примірник рукописного Корана, написаний на материковій Україні — в Острозі 1803 року. Це єдина відома в Україні пам’ятка рукописної традиції «західних татар» (або татар-липків), яка містить весь арабський текст Корану. Подібні зразки можна віднайти лише в сусідніх країнах, зокрема Білорусі, Литві й Польщі.

На виставці також представлені унікальні речі, пов’язані із народною медициною, яку практикували (і практикують досі) острозькі татари. Збережені спеціальні аркуші з рецептами й молитвами, які стосуються різних життєвих випадків та хвороб.

Представлено на виставці й чимало документів уже ХХ-го століття. Передусім, це фотографії та документи місцевих татарських родин. Деякі з їхніх нащадків проживають в Острозі й досі. Можна побачити на виставці й чимало пам’яток матеріальної культури — молитовні килими, посуд, меблі та інші предмети «східного» походження, які або належали місцевим мусульманам, або збереглися в місцевих колекціях, повідомляє прес-служба Рівненської обласної ради.

Ключові слова: 

Коментарі

А хто сказав, що Острозька академія 16 ст. і князі Острозькі була суто православними ? При князях Острозьких у місті було 7 православних храмів, як мінімум 1 римо-католицький костел (збудований на місці згорівшої прапвославної церкви), 2 синагоги для іудеїв, мечеть для мусульма, ну і молитовні дрми аріан, кальвіністів та інших протестантських конфесій. Так, що місто було поліконфесійним.
Те ж стосується і Академії - тут поряд із досить консервативними Іоаном Вишенським та Василем Суразьким працювали досить реформаторські Ян Лятош й Христофор Філалет.

І це та Академія яка декларує себе як захисника Православних цінностей, ректор якої в попа нарядився, а на території збудували православний храм... Сагайдачний (один з самих відомих випускників) після такого мабуть в могилі перевернувся. А як же українська православна церква, як же захист власних цінностей?? Чи вам якось всерівно, вас це необходить, ваша справа збирати гроші з парафії. Тяжко уявити щоб наприклад в якомусь католицькому університеті таке трапилося.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.