Вікторія Шинкаренко: "У Рівному дерибанять землю, а учасникам АТО віддали смітник"

Рівненська волонтерка, координатор волонтерського батальйону "ДАР" Вікторія Шинкаренко, обурена ставленням влади до учасників АТО. Про це вона написала у своєму Facebook: 

- Відбулось перше жеребкування, яке визначило «щасливих» власників виділених міською владою земельних ділянок з призначенням для будівництва житлових будинків. Чому «щасливих» в лапках? А як ще можна написати про людей, які ризикували найдорожчим – життям, а тепер за це отримують землю біля смітника, яка до того ж, за словами експертів, не придатна для будівництва?! (http://takeinfo.net/…/homko_vidpravlya_uchasnikiv_ato_na_sm… ; http://vse.rv.ua/…/1435436441-rivnenskim-voyinam-ato-propon… ) 


І що їм робити з тією землею? Може продати? А ви б таку купили?...
Між тим, місцеві посадовці разом з мером в один голос кричать що вільної землі для будівництва індивідуальних житлових будинків в місті немає (http://7d.rv.ua/…/%D0%B7%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%BB%D1%8C%D0%…/ , або просто «загугліть» вільна земля у м. Рівне). 
Напевно, всі чули історію про рівненських «садоводів», про недавні нашумівші 3,5 га землі на вул. Гагаріна-Струтинської, та ще з десяток історій, де за такими ж або схожими схемами безкоштовно «розбазарюється» земля громади міста (наша з вами земля, якщо вірити Конституції України!)
Ось наприклад, 22 липня 2010 року Рівненською міською радою прийнято рішення № 3865 «Про передачу в оренду земельної ділянки на вул. Київській та скасування державного акта на право постійного користування земельною ділянкою», яким передано управлінню житлово-комунального господарства виконавчого комітету Рівненської міської ради (далі - УЖКГ) земельну ділянку площею 5,7932 га на вул. Київській (в районі Комунального підприємства «Рівненський міський трест зеленого господарства») в оренду на 5 років. Вказана земля передана УЖКГ для будівництва та обслуговування кварталу житлової індивідуальної забудови для працівників житлово-комунальної сфери, ще й з дозволом передавати земельну ділянку або її частини в суборенду.
Пересічному громадянину, здавалось би, нормальне рішення – дати землю «робочому класу», а що, зарплати малі, житлом забезпечені далеко не всі, і молодь на таку роботу не затягнеш, а так – хоч якийсь стимул.
І все б нічого, тільки давно ви їздили в Рівненський зоопарк? А по дорозі звертали увагу які праворуч (біля тресту зеленого господарства, одразу за пам’ятником ……...) вибудовуються котеджі? Подивіться, і не кажіть мені після цього що це будують працівники житлово-комунальної сфери (двірники, сантехніки, електрики та ін.).
До речі, згідно рішення міської ради №2320 від 26.07.2012 ця орендована на 5 років земельна ділянка (5,8 га) перестала бути частиною вулиці Київської, а стала одразу двома новими вулицями нашого міста – Бузковою і Бурштиновою, по обидва боки яких добудовуються по два десятка елітних будиночків. Дозволів на початок їх будівництва звичайно ж уповноважені органи не надавали, що знову ж таки змушує замислитись про приховування справжніх власників цих будинків.
Оскільки маю юридичну освіту (одну з декількох), коротко роз’ясню правову сторону цієї ситуації.
1. Кожен громадянин нашого міста має право на безкоштовне одноразове отримання земельної ділянки для будівництва будинку площею до 0,10 га, що визначено статтею 121 Земельного кодексу.
Але ж вільної землі у м. Рівне немає (див. вище)! Тобто, якщо ви звернетесь до міської влади з проханням надати вам земельну ділянку – отримаєте відмову.
2. Передавати в оренду земельну ділянку, що перебуває у комунальній власності, дозволено лише за результатами проведення земельних торгів, що передбачають статті 124, 134 Земельного кодексу (це сприяє отриманню найвигіднішої пропозиції за користування землею та більшому поповненню бюджету міста).
Проте, бюджетні установи, такі як УЖКГ, мають право отримувати землю в оренду без проведення торгів (виключення в тій же 134 статті), та ще й до того законом не визначено в якому розмірі та на які цілі (напевно, законотворці тут мали на увазі надавати землю для державних потреб, забезпечення виконання функцій держави, але трішки не дописали закон і вийшло що можна надавати на будь-які цілі).
3. У разі якщо особа набуває права власності на будинок, за статтею 120 Земельного кодексу, вона автоматично набуває право власності і на земельну ділянку, на якій цей будинок знаходиться. 
Думаю, не треба пояснювати, що отримати право власності на незаконно збудований будинок в нашій країні, нажаль, реально – прогалини законодавства, корумповані суди і т.д.
В даному випадку недосконалість нашого законодавства дозволяє використовувати або обходити його так, що формально законності рішень місцевої влади не дорікнеш. Але невже не соромно після цього дивитись людям в очі, і казати що такі рішення законні, знаючи при цьому, що всі люди за Конституцією повинні бути рівними у своїх правах? 
То що ж виходить: учасникам АТО – земля на смітнику, яка для будівництва не придатна; громадянам міста – лише відмова (без варіантів); незрозумілим та, судячи з розміру будинків, не бідним особам – земля в найкращих куточках нашого міста.
Ну, не ...!
Звичайно, ця історія ще буде мати продовження, адже залишає по собі багато запитань: яким чином будуть легалізувати будівництво (адже строк оренди землі закінчується в цьому році)? Чому досі не реагують на незаконне будівництво органи будівельного контролю? Чому у наших посадовців немає совісті?.. Цей список можна продовжувати ще довго.
Що залишається робити в даному випадку: вносити зміни в земельне законодавство, а поки цього не сталось – приймати справедливі рішення, за які ні перед ким соромно не буде. 
Р.S. Порушення прав громади, позбавлення людей можливості бути рівними у правах, формальний підхід до забезпечення прав учасників бойових дій, егоїзм, бюрократія, неповага, байдужість … Хіба за це воюють наші хлопці?
Ось таке казкове і чарівне наше місто Рівне, де за взмахом чарівної палички чи за розчерком пера можновладця з'являються цілі вулиці з такими гарними і символічними назвами Бузкова і БУРШТИНОВА. Чудо не закінчується, далі буде....

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.