Як відбуватимуться вибори на Рівненщині - роз`яснення КВУ

Голова Комітету виборців України у Рівненській області Олексій Горецький пояснив як відбуватимуть вибори на Рівненщині:

- Думаю буде цікаво учасникам Рівненського виборчого процесу. Подаю на основі "чистового чорновика". Очікувана кількість депутатів місцевих рад згідно прийнятого Закону "Про місцеві вибори". 
1. м. Рівне, міська рада - 42 депутати (п.7 ч.3 ст.16 Закону)
2. Рівненська обласна рада - 64 депутати (п.9 ч.3 ст.16 Закону)
3. Кількість виборчих округів дорівнює загальному складу відповідної ради.
4. Округи формує відповідна ТВК: Рівне - міська (не пізніше як за 38 днів до дня виборів), область - обласна (не пізніше як за 35 днів до дня виборів).
5. Висування кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, старости розпочинається за 34 дні до дня голосування (ч.1 ст.35).
6. Право висування кандидатів у депутати ВР АР Крим, обласної, районної, міської, в тому числі міст Києва та Севастополя, районної у місті ради - через місцеві організації партій 
7. Право висування кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, старости - через місцеві організації партій або шляхом самовисування 
8. Особа не може бути висунута кандидатом у депутати у багатомандатному виборчому окрузі більш ніж до однієї місцевої ради відповідного рівня (більш ніж до однієї обласної, однієї районної, однієї міської, однієї районної в місті ради).
9. Особа, яка висунута кандидатом у депутати в одномандатному виборчому окрузі, кандидатом на посаду сільського, селищного, міського голови або старости не може одночасно бути висунута у будь-яких інших одномандатних, єдиних одномандатних виборчих округах з будь-яких місцевих виборів.
10 Місцева організація партії може висунути особу, яка є членом цієї політичної партії або безпартійного громадянина.
Грошова застава
1. Грошова застава вноситься місцевою організацією партії, яка висунула виборчий список кандидатів у депутати в багатомандатному виборчому окрузі, кандидата на посаду міського голови або організацією відповідної політичної партії вищого рівня, а також особою, яка висувається кандидатом на посаду міського голови шляхом самовисування, .......... у розмірі, що є пропорційним до кількості виборців відповідних області, району, міста, району в місті та визначається:
1) для кандидата на посаду міського голови - з розрахунку 4 розміри місячної мінімальної заробітної плати на кожні 100 тисяч виборців відповідного одномандатного виборчого округу;
2) для виборчого списку кандидатів у депутати ВР АР Крим, обласної, районної, міської, районної у місті ради, висунутого у багатомандатному виборчому окрузі, - з розрахунку 4 розміри місячної мінімальної заробітної плати на кожні 100 тисяч виборців відповідного багатомандатного виборчого округу.
Бюлетень.
1. У виборчому бюлетені для голосування в територіальному виборчому окрузі зазначаються порядковий номер, повна назва відповідної місцевої організації партії, далі в дужках – прізвище, власне ім'я (усі власні імена) та по батькові (за наявності) першого кандидата в списку кандидатів, далі через тире - прізвище, власне ім'я (усі власні імена) та по батькові (за наявності) кандидата у депутати закріпленого за відповідним територіальним виборчим округом. Між порядковим номером та зазначеними відомостями розміщується порожній квадрат.
2. Якщо місцева організація партії не закріпила за відповідним територіальним виборчим округом кандидата у депутати або якщо реєстрацію кандидата у депутати від місцевої організації партії у відповідному територіальному виборчому окрузі скасовано відповідно до цього Закону, у виборчому бюлетені зазначається лише порядковий номер, повна назва відповідної місцевої організації партії, а також прізвище, власне ім'я (усі власні імена) та по батькові (за наявності) першого кандидата у списку
Голосування.
Час голосування - з 8 до 20 год.
І на останок підсумок:
- кандидат на посаду сільського, селищного, міського голови (міста, кількість виборців у якому є меншою ніж 90 тисяч), старости, кандидат у депутати, вважається обраним, якщо за нього подано більше голосів виборців відносно інших кандидатів;
- кандидат на посаду міського голови (міста, кількість виборців у якому дорівнює або є більшою ніж 90 тисяч) вважається обраним, якщо за нього подано більше половини голосів виборців, які взяли участь у голосуванні.
- призначення другого туру виборів міського голови - не пізніше як через три тижні після дня голосування.
- виборчий бар’єр для партій - 5%.
Чекаємо чистового варіанту тексту.

 

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.