На Рівненщині під час богослужінь громади молитимуться по черзі

З початку року в селі Птича Дубенського району виник релігійний конфлікт щодо проведення богослужінь у місцевій церкві громадами УПЦ та УПЦ-КП та приналежності храму одній з них. Неодноразово заступник голови облдержадміністрації Олександр Савчук разом з головою Дубенської РДА брав участь у згладженні протистоянь обох громад. Згодом прихожани вирішили здобути своє право на проведення богослужінь в суді.

Тим часом, за участю голови Дубенської РДА Юрія Парфенюка тривали перемовини з представниками обох патріархатів щодо врегулювання спору. Як повідомляє прес-служба Рівненської ОДА, аби посприяти вирішенню релігійного спору у селі Птича, заступник голови облдержадміністрації Олександр Савчук вкотре відвідав Дубенщину.

Так, після перемовин за участю Олександра Савчука, голови Дубенської РДА Юрія Парфенюка, Птицького сільського голови Ярослава Вознюка, настоятелів Свято-Успенської громади УПЦ та УПЦ-КП села Птича, представника предстоятеля УПЦ з питань врегулювання міжконфесійних відносин, 22 липня було підписано Декларацію про наміри щодо врегулювання релігійного спору.

Згідно з цією Декларацією громади вестимуть діалог щодо підписання мирової угоди в суді, який відбудеться 2 вересня цього року. Птицький сільський голова, в свою чергу, пообіцяв виділити земельну ділянку під будівництво храму для громади, яка програє в судовому спорі. У разі прийняття судом рішення на користь громади УПЦ або УПЦ-КП, жодна з них не буде чинити перепони іншій на проведення богослужінь в існуючому храмі на період будівництва нового. А до того обидві громади зможуть спільно, за узгодженим порядком, взяти участь у богослужінні на престольне свято – Успіння Пресвятої Богородиці (28 серпня).

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.