Звільнений за хабар прокурор Рівненського району хоче поновитися на посаді

Прокурор Рівненської районної прокуратури Андрій Таргоній, якого впіймали на отриманні хабаря, вважає, що його звільнили незаконно, хоче поновитися на посаді і тепер позивається до прокуратури області. Вимагає визнати звільнення неправомірним та скасувати його, а також сплатити середню заробітну плату за період його «простою». Свій позов мотивує тим, що вини його не доведено, а відтак звільняти не мали права. Тим часом представник відповідача від прокуратури Андрій Грицак запевняє, що звільнили Андрія Таргонія не тільки через хабар, а й інші не погашенні догани та скарги від громадян про його неналежну поведінку.  Однак, адвокат позивача Вікторія Власова каже, що є порушення з боку прокуратури, що стосується незаконного звільнення Таргонія.

- Згідно дисциплінарного статуту, прокурор області має право притягнути працівника до дисциплінарної відповідальності і звільнити від займаної посади, однак є певний порядок. Прокурор повинен особисто з’ясувати чи вчинив працівник прокуратури проступок і відібрати у нього пояснення, - зазначає Вікторія Власова. – Прокурор області навіть не з’ясував, чи вчиняв прокурор проступок і прийняв таке рішення, що підозра про вчинення злочину є підставою відсторонення від посади.

За її словами, прокурор повинен бути відстороненим від посади на період слідства та досудової перевірки, але не звільненим. Однак, у наказі про звільнення сказано: «У ході досудового розслідування викрито прокурора Таргонія, який звернувся до Кравченка із протиправною вимогою про передачу йому коштів і отримав їх». Адвокат каже, що  звільнення прокурора полягає саме в одержанні неправомірної вимоги, що є недоведеним.

- Я вважаю, що в даному випадку не доведено факту отримання грошей. Відповідно у прокурора області не було жодних правових підстав звільняти від займаної посади. Окрім того, в наказі про звільнення прокурор посилається на те, що Таргонію оголошена підозра і його було затримано і на думку обласного прокурора це свідчить про те, що Таргонія треба звільнити, - зазначає адвокат Вікторія Власова. – Ні оголошена підозра, ані затримання не є підставою для звільнення.

Адвокат Андрія Таргонія обурюються, каже, що у наказі про звільнення також зазначено, що ця ситуація набула негативного розголосу і це теж є підставою для звільнення. Однак, за словами адвоката, саме з пропозиції працівників прокуратури до слідчих дій були допущеними сторонні особи які виклали відео в інтернет і винний у тому не Таргоній, а відтак неможна йому ставити це у провину. Вікторія Власова заявляє, що немає жодних доказів того, що Андрій Таргоній отримав хабаря, окрім процесуальних документів, що містяться у кримінальному провадженні, але вони не підтверджують факт отримання коштів, а лише є лише результатом слідчих дій. 

Екс-прокурор Костопільської районної прокуратури Андрій Таргоній

Сам Андрій Таргоній каже, що з висновком службового розслідування йому ознайомитися не дали, а голова комісії, що проводив розслідування мав до нього упереджене ставлення. Каже, що працівники прокуратури області чинили морально-психологічний тиск . 

Адвокат Вікторія Власова обрала агресивну лінію захисту

За словами представника від прокуратури області Андрія Грицака, є наказ Генеральної прокуратури України, яким затверджено порядок проведення службового розслідування- це комплекс заходів які проводяться у випадках скоєння працівниками прокуратури відповідних дій, що дискредитують органи прокуратури. Метою такої перевірки є швидке, всебічне, повне та неупереджене з’ясування усіх обставин на підставі якої прокурор має право звільняти навіть без рішення суду.

- Проведений обшук у кабінеті Таргонія і вилучені кошти у розмірі 12 тисяч гривень, що набуло значного суспільного резонансу та суттєво підірвало авторитет прокуратури області та України в цілому, - каже Андрій Грицак. - У той же час наголошую, розслідування проводилося у повній відповідності до чинного законодавства та лише після того, як було з’ясовано усі обставини у вчиненні Таргонієм ганебного вчинку, що порочить його як працівника прокуратури, з’ясування його характеризуючих особистих якостей, а також, з урахуванням наявних та непогашених на цей час дисциплінарних стягнень.

Дійти логічного завершення під час діалогу адвоката Таргонія із представником прокуратури не вдалося. Сторона позивачів запевняє, що у матеріалах справи немає доказів про вчинення прокурором проступку, а члени комісії допустилися численних помилок, відтак, суддя Андрій Сало, прийняв рішення допитати працівників прокуратури, що проводили слідчі дії у наступному судовому засіданні четвертого серпня, о 14.30 год.

Коментарі

А на фронт він не хоче ?

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.