На Рівненщині хворих на ВІЛ лікуватимуть у райлікарнях

На базі Острозької, Корецької, Костопільської та Сарненської центральних районних лікарень запрацювали філіали для проведення антиретровірусної терапії для хворих на ВІЛ-інфекцію. Про це повідомила керівник обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом Олена Гандзюк під час засідання координаційної ради облдержадміністрації з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДУ.

Таким чином для хворих із віддалених районів Рівненщини лікування стало доступнішим, адже для цього не потрібно їхати в обласний центр. У районних лікарнях ВІЛ-інфікованим безкоштовно надають підтримуючі препарати, на місці також і проходить обстеження пацієнтів.

До цього аналогічні філіали (сайти) працювали лише у Дубно, Кузнецовську та в Центрі Сніду, що у Рівному.

- На Рівненщині продовжується робота щодо децентралізації надання медичних послуг для пацієнтів із віддалених районів. Доведено, що розширення доступу до антиретровірусного лікування зменшує кількість смертей серед ВІЛ-позитивних та нових випадків інфікування, - зазначила Олена Гандзюк.

Також вона нагадала, що торік в Центрі СНІДу облаштовано надсучасну діагностичну лабораторію, обладнання якої дозволяє визначити на 98 відсотків, чи є вірус імунодефіциту в крові.

- За чотири місяці експлуатації проведено майже тисячу досліджень, результати яких оформляються на наступний день після забору крові. Тоді як попередній графік забору передбачав  обстеження тричі на місяця, а результатів доводилося чекати до 20 днів, - наголосила Олена Гандзюк.

Нині на Рівненщині офіційно зареєстровано майже 2,5 тисячі ВІЛ-інфікованих, з них півтисячі вагітних та 22 дитини. Також в області виявлено 418 людей, хворих на СНІД. З 2000 року, коли на Рівненщині вперше діагностовано СНІД, від цієї хвороби померло 118 людей.

Про це повідомляє прес-служба Рівненської ОДА.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.