Рівняни можуть ближче познайомитися із українським кінематографом

Ознайомитися зі збірниками кінематографічних творів Івана Миколайчука і Юрія Іллєнка та взяти фільми для перегляду можна у відділі мистецтв комунального закладу «Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека» Рівненської обласної ради. Тут представлені колекції «Іван Миколайчук. Збірник кінематографічних творів («Тіні забутих предків», «Білий птах з чорною ознакою», «Вавілон ХХ», «Анничка», «Сон», «Камінний хрест», «Пропала грамота», «Комісари»)» і «Юрій Іллєнко. Збірник кінематографічних творів («Вечір на Івана Купала», «Тіні забутих предків», «Білий птах з чорною ознакою», «Легенда про княгиню Ольгу, «Лісова пісня. Мавка», «Лебедине озеро. Зона», «Криниця для спраглих»)».

Як зазначає прес-служба Рівненської облради, окрім власне фільму, кожен диск містить анотацію, історію створення фільму та фотоальбом з архівними матеріалами (фото, авторськими ескізами, тощо).

– Колекція Іван Миколайчук. Класика українського кінематографа – це збірка відреставрованих фільмів за участі провідного актора українського кіно 1960-х – 1970-х, режисера, сценариста, одного з ідеологів українського поетичного кіно Івана Миколайчука. До колекції увійшли знакові роботи Миколайчука: починаючи з фільмів «Сон» і «Тіні забутих предків», що принесли славу юному авторові-студенту, й закінчуючи найбільш знаною картиною Миколайчука-режисера «Вавілон ХХ». Колекція Юрій Іллєнко. Класика українського кінематографа – це збірка відреставрованих фільмів, над якими працював український кінематографіст Юрій Іллєнко (1936 – 2010). Колекція представляє найбільш плідні в біографії Іллєнка роки – з 1964 по 1989. Водночас, цей час можна охарактеризувати як період найбільшого злету українського поетичного кіно, тематичне та стилістичне обличчя якого він багато в чому визначав як режисер, оператор і сценарист, – розповіли у комунальному закладі «Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека» Рівненської обласної ради.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.