Прокуратура Рівненщини вживає заходи щодо повернення державі земель на суму 309 мільйонів

За касаційною скаргою прокуратури Рівненської області скасовано судові рішення, якими відмовлено у задоволенні позовних вимог прокурорів щодо повернення державі земель вартістю 309 млн грн.

Мова йде про 30 тис га землі, що розташовані на території Волинської області. Органи прокуратури Волині забезпечували розгляд справи у суді першої інстанції, прокурори Рівненщини – апеляційної.

У зазначених судах прокурори довели, що державні акти на право постійного користування землею приватній структурі видано органами влади незаконно без належних правових підстав, а саме − за відсутності рішення органу місцевого самоврядування щодо передачі цих земель будь-кому у користування.

Однак, у задоволенні позовних вимог прокуратури суди відмовили у зв’язку із спливом строку позовної давності для звернення за захистом порушенного права.

У подальшому, принципово відстоюючи інтереси громадян та держави, прокуратура Рівненської області внесла на вказані судові рішення касаційну скаргу, яку Вищим господарським судом України 09.07.2015 визнано обґрунтованою та ухвалено рішення, яким скасовано попередні незаконні судові рішення, а справу повернуто до суду першої інстанції на новий судовий розгляд.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.