Рівненський атомник проїде велосипедом від Парижу до Бресту

Рівненський атомник, електромеханік та велосипедист за покликанням збирається взяти участь у міжнародному веломарафоні (бреветі) «Париж-Брест-Париж», протяжністю 1200 км. Цей марафон один з найстаріших у світі, адже проводиться з 1891 року. Супермарафонець є постійним учасником велозмагань, триатлонів, велогонок. Тож міжнародний бревет планує здолати менше, ніж за 90 годин. 

На Рівненську АЕС Олександр Кудрик прийшов у 2009 році. 

Працює в цеху з ремонту вантажопідіймальних механізмів, на посаді електромеханіка. З дитинства любить подорожувати. Туристичний шлях розпочав з 12 років. З роками пішохідний туризм перейшов у велозахоплення. П’ять років тому потрапив на перші змагання в м. Рівне, де й перейнявся атмосферою перегонів. В велоспорті Олександру подобається гармонія з природою, постійний рух та зміна місць, спілкування з цікавими людьми, здорова конкуренція, прагнення до самовдосконалення і постійний режим, що змушує зажди тренуватись, прогресувати та рухатись вперед. 

Себе марафонець скромно відносить до аматорської категорії. За останні роки приймав участь у гірських багатоденних веломарафонах, мультигонках, пригодницьких перегонах, триатлонах. Нещодавно з напарником зайняли призове місце у найекстремальніших українських перегонах «Горгани Рейс», які пройшли в Карпатах. Було подолано на велосипеді та пішки 180 км за 28 год. Другий рік поспіль спортсмен бере  участь у міжнародному триатлоні на довгу дистанцію в рамках Чемпіонату України серед аматорів, де дистанція складається з 1.8 км плавання, 180 км велогонки, 21.1 км бігу. 

Серед перемог - цього року подолав Олександр дистанцію в 42 км бігового марафону, який починався в Україні та фінішував в Польщі. Протягом останніх декількох років спортсмен проїхав серію бреветів під егідою Парижського велоклубу. Підкорив минулого року на велосипеді близько 8 тисяч км. В цьому році проїхав бревети у 200, 300, 400 та 600 км. Проходження марафонів на ці дистанції - це мінімальний набір для отримання звання «супермарафонець» від Audax Club Parisien та є обов’язковим для участі в марафоні «Париж-Брест-Париж» (ПБП). 

Першу велогонку-марафон за маршрутом ПБП було проведено в 1891 році. Вже в 1931 році марафон отримав особливий статус, проте був відкритий як для професійних спортсменів, так і для любителів. Починаючи з 1951 року до марафону допускаються лише спортсмени-аматори. Кожних 4 роки тисячі велосипедистів по всьому світу виборюють право участі в цій знаковій події. Основна мета марафону - перемога над собою, тому кожен, хто фінішує - переможець! З того часу понад 25 тис. атлетів фінішували на дистанції 1200 км з часовим лімітом в 90 годин. Станом на 2015 рік українців, котрі успішно фінішували на найбільшому марафоні світу, можна порахувати на пальцях однієї руки.

Як зізнається сам Олександр: «Я хочу стати одним з них! Цього року я відчув, що маю сили побороти відстань у 1200 км. Я готуюсь проїхати цю дистанцію менш ніж за 90 год. Наразі маю великий велопробіг, близько 10 тисяч км. Сподіваюсь це допоможе мені та шлях пройде легко! Цей марафон є своєрідними Олімпійськими іграми серед веломарафонців, так як до нього потрібна серйозна підготовка та досвіт бреветів. До того ж проходить він теж раз у чотири роки. Найзаповітнішою мрією мого життя є здійснити на велосипеді навколосвітню подорож. Дуже люблю відкривати для себе нові місця та горизонти, зустрічати світанки у мальовничих місцях», - каже Олександр.

Зараз половина перепон на шляху до підкорення марафону ПБП Олександром вже подолана - отримана віза, проплачений стартовий внесок, проїзд до Парижу. Залишились відкриті фінансові проблеми, які власними силами спортсмен здолати вже не може - дообладнання велосипеда, ремонтний набір, запасні витратні запчастини, харчування та побут під час марафону (це близько 200-300 євро). Лише на мінімум по харчуванню потрібно щонайменше 100 євро. Тож атомник звертається до усіх небайдужих з проханням допомогти фінансово реалізувати мрію хлопця та надати йому можливість достойно представити Рівненську АЕС на світовій спортивній арені.
Про це повідомили на сайті РАЕС.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.