На Рівненщині над лісом літає безпілотник

Лісоводи ДП «Соснівський лісгосп» постійно дбають не лише про стан лісових насаджень, а й ефективно використовуючи у своїй роботі новітні розробки у сфері IT - технологій, пише "Таке.інфо".

Останнє придбання – це безпілотний літальний апарат (БЛА) квадрокоптер DJI Phantom2 Vizion Plus.

Ще у 2010 році у Соснівському лісгоспі першими на Рівненщині придбали і встановили сучасну кольорову відеокамеру ВПК 1200. Розмістили її на вежі на висоті 50м., що дозволило наглядати за лісовими масивами в радіусі до 25 км. Свою ефективність камера довела дуже швидко, а витрачені кошти окупилися за рік. Після цього було придбано ще дві камери. Завдяки радіоканалу, якісний відеосигнал поступав на центральний монітор диспетчерського пункту лісгоспу, а отже всі лісові масиви знаходяться під постійним відеонаглядом.

Аналізуючи роботу цих відеокамер за два сезони, у лісгоспі прийшли до висновку, що для точного визначення місця та площі поширення пожежі, оцінки ситуативного плану, цього недостатньо. Тому було прийняло рішення придбати сучасний безпілотний літальний апарат, який пересувається із сучасною відеокамерою на борту. Якісний об’єктив на 14 МП із сучасним трьохосьовим гіростабілізатором дає змогу розгледіти пожежу з будь-якого місця зльоту і визначити точні GPS-координати. Це особливо важливо для низових пожеж, коли дим не піднімається у верх, а стелиться над землею. З допомогою БЛА можна ефективно координувати гасіння пожеж, точно визначати площу пожежі, задіювати його в охороні лісу від лісопорушників, роботи якісні фото та відео докази.

Зараз у лісгоспі працюють над розробкою комп’ютерної програми, яка дозволить аналізувати фотографії особливо цінних ділянок лісу, насамперед території ПЗФ, які були зроблені через певні проміжки часу, з метою виявлення самовільних рубок.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.