Рівненщина ризикує стати ще більш економічно депресивною - Кириллов

Перехід на ринкове формування тарифів на електроенергію відлякає від Рівненщини потенційних інвесторів, – вважає голова Рівненської обласної ради.

Відтак, як повідомили з прес-служби Рівненської обласної ради, Михайло Кириллов звернувся з листом до Кабміну, в якому просить переглянути проект постанови, згідно якої непобутові споживачі мали б платити за електроенергію за роздрібними тарифами залежно від території.

- Ця постанова передбачає, що розрахункові роздрібні тарифи на електроенергію по областях будуть відрізнятися через різні рівні тарифів на передачу і постачання, а також через витрати на утримання розподільчих мереж, –  коментує Михайло Кириллов, – у нашій області така специфіка, що роздрібні тарифи постійно перевищують єдині, за якими розраховуються непобутові споживачі області. Зокрема за 2014 рік в середньому таке перевищення становило 8%.

За словами очільника ради, перехід до ринкового формування роздрібних тарифів на електроенергію для непобутових споживачів з відмовою від концепції єдиних роздрібних тарифів призведе до зростання цінового навантаження для непобутових (юридичних) споживачів Рівненської області.

- Потенційні інвестори будуть більше зацікавлені в розміщенні та розвитку свого бізнесу в тих областях, де розрахункові роздрібні тарифи будуть нижчими, порівняно з єдиними тарифами по Україні. А відтак регіони з менш розвинутою промисловістю, зокрема Рівненська область, ризикують стати ще більш економічно депресивними, – зауважив Михайло Кириллов.

Як відомо, 13 липня 2015 року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг на своєму офіційному сайті розмістила проект постанови Кабінету Міністрів України «Про ринкове формування тарифів на електричну енергію, що відпускається споживачам», якою і передбачається перехід до ринкового формування роздрібних тарифів на електричну енергію. Згідно проекту постанови Кабінету Міністрів України такий поступовий перехід планується вже з 1 вересня 2015 року.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.