Рівнерада попереджає про небезпеку на дитячих майданчиках

На будь-якому дитячому майданчику є ігрові елементи, які можуть бути небезпечними, навіть при справному стані.

Прес-служба Рівнеради з посиланням на начальника управління з питань надзвичайних ситуацій   Руслана Демурова попереджає про такі небезпеки.

Гойдалки

Металеві або дерев’яні гойдалки здатні завдати серйозну травму, особливо при ударі по голові. Дитина може впасти з гойдалки, отримати удар проходячи повз, поки гойдається інший малюк.

Дітей потрібно вчити міцно триматися під час розгойдування, обходити стороною рухомі гойдалки, хитаючи малюка — триматися збоку, а не перед або за сидінням.

Дитина повинна знати, що при випадковому падінні з гойдалок потрібно присісти, щоб уникнути удару краєм сидіння.

Карусель

Карусель найбільш травмонебезпечна при падінні з неї. Дитину необхідно вчити міцно триматися за ручки і не стрибати на ходу. Розгойдуючи інших дітей, малюк повинен відходити в бік, а не стояти поруч з каруселлю.

Гірка

Основна причина травм на гірці – падіння. Діти можуть кататися з гірки тільки під наглядом батьків. Їм потрібно пояснити, що ні в якому разі не можна штовхати один одного.

З’їжджати з гірки потрібно по черзі, після того як звільниться місце внизу. Зверху гірки повинно бути огородження. Якщо його немає, не варто пускати на неї малюка.

Також потрібно звернути увагу на стан поверхні на дерев’яних гірках, для того щоб дитина не загнала занозу, а на металевих – особливо при високій температурі повітря, щоб не отримала опіки тіла.

Турніки, сходи, шведські стінки

Коли малюк освоює конструкції для пересування, краще весь час перебувати біля нього – дитина може раптово злякатися висоти або просто послизнутися і впасти.

Пісочниця  

Пісочниця – найбезпечніше місце для гри на дитячому майданчику. Але і тут є ризик отримати пошкодження. У піску можуть бути уламки скла, шприци  або інші гострі предмети.

Дитину потрібно з раннього віку вчити не торкатися брудними руками до обличчя і не брати пісок в рот. Дитині необхідно пояснити, що не можна кидатися піском, щоб він не потрапляв в очі собі або іншим дітям.

- Шановні батьки, отримані травми на майданчику обумовлені тим, що дорослі підсвідомо сприймають її як безпечне місце! Припиняйте пустощі і необачність малюка, навчіть його уважності та обережності, нехай він сам пам'ятає про власну безпеку. Пам’ятайте, що дитина, захоплена грою, не завжди розуміє, що ризикує отримати травму. Про його безпеку повинні думати батьки, - наголошує Руслан Демуров.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.