У Рівному "Укрбурштин" хоче повернути 104 мішки каменю-сирцю

Рівненській місцевий суд Рівненської області сьогодні зареєстрував клопотання державного підприємства “Укрбурштин” щодо скасування арешту на вилучений співробітниками МВС бурштин.

У клопотанні ДП “Укрбурштин” йдеться про те, що арешт було накладено необгрунтовано та незаконно, а ухвала слідчого судді про арешт бурштину є завідомо неправосудною.

Зокрема, про незаконність та необгрунтованість ухвали суду свідчить той факт, що слідчий суддя взагалі не дослідив підстави для накладення такого арешту, як того вимагає Кримінальний процесуальний кодекс України.  

Так,  суд не дослідив підстави, у зв’язку з якими потрібно здійснити арешт майна; документи, що підтверджують право власності на майно, що належить арештувати; розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням; докази факту завдання шкоди і розміру цієї шкоди.

Сам зміст ухвали обмежений повторюванням формальних підстав для накладення арешту, які викладені без будь-якої спроби продемонструвати, яким же чином вони застосовуються по відношенню до здійснення досудового розслідування у даному конкретному кримінальному провадженні.

Крім того, слідчий суддя при ухваленні оскаржуваного рішення не врахував обставини реєстрації в Єдиному реєстрі досудових розслідувань кримінального провадження від 3 серпня 2015 року та вочевидь не звернув увагу на норми Кримінального кодексу України, на підставі якої кримінальне правопорушення зареєстроване.

Зокрема, слідчий суддя не звернув увагу на те, що в ЄРДР внесено незаконні та недостовірні відомості, а кримінальне переслідування ДП “Укрбурштин” не має ані складу злочину, ані події злочину.  

На даний час ухвала суду про арешт майна повністю заблокувала роботу державного підприємства, оскільки, саме в цей час мав відбутися аукціон з продажу видобутого бурштину, відповідно до заяв, поданих ще у червні в газету “Голос України”.

Нагадаємо, що співробітники МВС інкримінують ДП “Укрбурштин” заздалегідь не обіцяне придбання або збут  майна, завідомо одержане злочинним шляхом.

Така кваліфікація є абсурдною, оскільки у державного підприємства “Укрбурштин” є усі дозвільні документи на здійснення видобутку бурштину, які до речі видані державними органами, а також акти прийому-передач вказаного бурштину.   Крім того, ДП “Укрбурштин” заздалегідь оголошував аукціон по проведенню реалізації видобутого бурштину. Тож, обвинувачення слідчих МВС є необгрунтованими та незаконними.

Адвокати ДП “Укрбурштин” наголошують, що слідчий суддя при винесенні ухвали про арешт майна порушив не тільки національне законодавство, а й міжнародні норми.

Зокрема, ухвала слідчого судді винесена на підставі  “обгрунтованої підозри” у скоєнні правопорушення.

Інформуємо, що поняття “обгрунтована підозра” не визначена у національному законодавстві та суперечить практиці Європейського суду з прав людини. ( справа “Нечипорук та Йонкало проти України”).

Зважаючи на вищевикладене, ДП “Укрбурштин” просить суд скасувати незаконну ухвалу слідчого судді про арешт бурштину, а Міністерство внутрішніх справ зобов’язати негайно передати підприємству вилучені 104 мішки бурштинового концентрату.

Про це повідомили з прес-служби ДП "Укрбурштин".

 

З повагою, прес-служба ДП “Укрбурштин”

 

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.