Щоденник мобілізованого адміністратора "ЄвроМайдану" з Рівненського полігону

Адміністратора спільноти "ЄвроМайдан" Антона Кушніра київський військкомат мобілізував в армію та відправив на Рівненський навчальний полігон. Тим часом Кушнір вже розпочав вести свій військовий щоденник.

 
і години, хто хоче менше стояти а чергах, йде наприкінці.
Про їду. Алгоритм у меню стабільний. Зранку каша з підливою і хліб з сиром. В обід суп, каша з підливою, хліб, булочка з повидлом і перекручене сало. На вечерю каша з підливою і хліб. До кожного прийому їжі - чай, знавці кажуть - з бромом) В неділю дають два яйця. Свіжих овочів та фрактів немає. Підлива буває різна - іноді щось зовсім тушонкоподібне, іноді нормвльне м'ясо, інолі кілька чи бички в томаті.
На ррздачі можна попросити трох більшу чи меншу порцію, реанують зазвичай адекватно.
Їжа ситна - за весь час не чув, аби хтось скаржився на голод. Її не назвеш неїстівною чи огидною (я добре знаю, як вигоядає огидна тушонка чи кілька). Просто десь половина їжі відверто несмачна. Плюс таки бракує якоїсь городини. Аргумент про термічну обробку усіх продуктів та пронос від немитих овочів я чув, але можна було б роздавати хоч часник чи цибулю, їх і так частмна бійців купує самостійно.
Не скажу, щоб погладшав тут, бо весь день на ногах, але не охляв так точно)
 
Зрештою, нас остаточно завели в улуб і почалася щустріч із комбатом. Дали відповіді на питання, які цікавили багатьох від першого дня. Тут ми маємо пробути 35 днів. В навчальному батальйоні дві спеціальності - стрільці та кулеметники (я стрілець). Ще будемо стріляти з РПГ, кидати бойові гранати, інденерна справа, медицина. Далі мали показати документальний фільм про події під Волновахою, але щось там технічно не склалося. Тому замість фільму замполіт монотонно й тихо зачитав новини (в Україні побільшало прихильників вступу до Н
АТО) та історичну довідку (в цей день війська Богдана Хмельницького завдали нищівної поразки полякам).
Новин із зовнішнього світу тут шалено бракує, що породжує неймовірну кількість чуток. Щодня чути щось новеньке:
- Порошенко оголосив воєнний стан!!!
- Сєпари оточили Маріуполь! Нє, не оточили, а вже в місті!
- За форму з усіх вирахують по 1700 гривень!
- Бійця із полігону взяли в полон! Хто? Сєпари!!! Та звідки на Рівненщині сєпари?!
І таке, повторюсь щодня. На інформаційному стенді біля кузні висить газета "Народна армія" за 24 липня.
 
 
 
церту місцевих естрадних колективів у клубі. Втім, в армії ніколи не знаєш, який наказ буде наступним. Так, на ранковому шикуванні оголосили, що відвідування концерту - за бажанням, а решта може використати вільний час із користю для себе. Я, скажімо, поправ речі та форму. Вбачаю у цьому позитивні щміни в армії, які відбуваються просто на наших очах!
У нашому взводі переважна більшість - кияни, але за київськими мірками наш побут комфортним назвати важко. У наметі нас живе 32, тому твій персональний простір - матрац на нарах та місце під нарами для рюкзака та взуття. Кухня в наметі, їмо з армійських казанків також у наметах стоячи (про їжу напишу окремо). 
Туалет системи "піаніно" (довгі ряди набитих дощок з проміжками). Раз на тиждень має приїздити автобус до лазні, але на території є кілька літніх душів. Воду носимо зі свердловини. Власне, це тому, шо в Рівному учебка облаштована в польових умовах, на Десні, як розумію, ситуація інша. 
Що цікаво, для людини із туристичним досвідом усе це не є чимось аж таким новим чи надзвичайно дискомфортним, в походах буває й гірше. Так що попервах, здається, я потерпав менше за деяких мужиків-роботяг зі взводу. А за кілька днів адаптовуються всі. 
Натомість із позитивів - багато свіжого повітря, сонце, майже санаторний режим, пісочок та цікава місцева фауна)
 
ухи та постріли (вони не становлять загрози), натомість усі обертаються на крики (це може бути наказ).

Зранку сьогодні мали занятя з облаштування спостережного пункту та методики огляду автомобілів на блок-посту (автомобіля при цьому не було). А от після обіду був просто прекрасний тренінг з тактичної медицини від ГО "Білі берети" (надання допомоги в червоній зоні, джгути, транспортування поранених). Нарешті дійсно тренінг, а не лекція: спершу структурована теорія із демонстрацією, далі закріплення на практиці). 
А взагалі я на місцевих пляжах та курортах за 5 днів засмаг у своєму фірмовому стилі: пика червона, навколо очей білі плями. Думаю міняти хештег на ‪#‎позивнийєнот‬
ння протитанкрвих гранат. Обкатка танком виглядає так: ти сидиш в окопі у щойно вдягненому броніку і радянській зеленій касці із автоматом. На тебе їде самохідна артилерійсьуа установка, яка робить вигляд, що вона танк. Ти робиш вигляд, що стріляєш з автомата по уявній піхоті, відсікаючи її. Далі падаєш на дно окопа, САУ проїздить над тобою, а ти кидаєш в неї що дали (лейтенант одразу попередив - кому пощастить, буде учбова граната, кому ні - то камінці абощо). 
Емоції цікаві, хоча застосування цієї тактики в сучасному бою під питаням))
З неочікувано - чудовий інструктор з тактики (тримання зброї, перещарядка, рух зі зброєю, рух у групі тощо). До цього лише у фільмах чи іграх бачив, аби люди ТАК рухались. Лишилась дрібничка - повторити усі ці вправи по кілька тисяч разів до автоматизму, але це вже навряд тут.
Взагалі тут починаєш чудово розуміти різницю між професійними військовими та просто одягненими в камуфляж людьми зі зброєю. Це як порівняти професійного програміста та людину, що закінчила місячний курс програмування.

Ключові слова: 

Коментарі

Ну теперь после такой современной боевой подготовки особенно после бросания камней по макету танка в купленной за свои 1700 грв.военной одежде(а где же миллиарды долларов полученные яйценюком и порохом у европы на обмундирование и технику)все сепары в ужасе врассыпную разбегуться.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.