На Рівненщині закупівлю лікарських засобів здійснюватимуть за рахунок місцевих бюджетів?

Міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі відвідав низку медичних закладів районного рівня Рівненської, Житомирської та Київської областей, де перевірив реальну ситуацію з залишками вакцин.

- Ми знали, що ситуація складна із забезпеченням вакцинами в усіх областях, але є такі, що ефективно справляються із вирішенням цієї ситуації. Є області, які додатково виділяють кошти на місцях на закупівлю вакцин та ліків, яких не вистачає, координують ситуацію у всіх лікарнях та ефективно розподіляють залишки, - зазначив Олександр Квіташвілі.

За словами Олександра Квіташвілі, наразі ситуація із вакцинами більш-менш однакова – є нестача вакцини БЦЖ, АКДП, від поліомієліту, оскільки вони протягом багатьох років не закуповувалися в Україні зовсім або у потрібному обсязі згідно календаря щеплень.

Ситуація з вакциною від поліомієліту вже вирішена – Міністерство охорони здоров’я України отримало за кошти Канадського уряду від міжнародного дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в якості гуманітарної допомоги 1 мільйон 1 тисяча доз інактивованої вакцини проти поліомієліту(ІПВ) та 3 мільйони 7 тисяч доз вакцини проти поліомієліту оральної, живої (ОПВ) виробництва Санофі Пастер, Франція. Ці вакцини будуть розподілятися в регіони України вже восени цього року.

Стосовно закупівель інших необхідних вакцин згідно календаря щеплень, МОЗ буде проводити закупівлі через міжнародну організацію ЮНІСЕФ. На сьогодні Міністерство вже передало ЮНІСЕФ всю необхідну інформацію зі стовідсотковими потребами для опрацювання.

«Для нас важливо продовжувати моніторити ситуацію, ефективно розподіляти залишки, а також оперативно запустити процес закупівель. Ми плануємо найближчим часом підписати Меморандум між МОЗ та ЮНІСЕФ для запуску процесу закупівель необхідних вакцин через цю міжнародну організацію», - зазначив Олександр Квіташвілі.

Як повідомляє прес-служба Рівненської ОДА, міністр охорони здоров'я України також наголосив, що на сьогодні органи місцевої влади можуть і повинні ухвалювати рішення про закупівлю лікарських засобів за рахунок місцевих бюджетів.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.