На Рівненщині поляки відновлюють могили

У рамках благодійної акції «Могилу прадіда врятувати від забуття» волонтери з міста Сицова на чолі з Едмундом Гошем уже третій рік поспіль працюють на польському кладовищі в Корці. Акція «Могилу прадіда врятувати від забуття» започаткована в Польщі під патронатом Вроцлавського телебачення (редактор Гражина Орловська) і триває вже шостий рік. Її метою є впорядкування старих занедбаних польських могил за межами Польщі.

Фінансування акції відбувається виключно за рахунок коштів, зібраних польськими учнями, які щорічно жертвують 1 злотий. За ці кошти волонтери відвідують Україну, де впорядковують старі польські кладовища, скошують самосіви, поновлюють місця поховань, хрести, надписи тощо.

Хоч польська спільнота в Корці малочисельна, вона щорічно за можливості впорядковує кладовище. Однак робота волонтерів змінила все на краще. У 2015 їм вдалося віднайти (розкопували ями-склепи) та відреставрувати пам’ятники, надмогильні плити, відновити написи, найдревніші з них датуються ХІХ ст. Всього склали і склеїли 7 пам’ятників, відкопали та склеїли 20, помалювали написи на 38 пам’ятниках. Усі відновлені могили інвентаризовані (понад 360), їх передадуть у базу поховань, яку створюють у Польщі. Завдяки цьому нащадки зможуть відшукати могили своїх рідних.

Наступного року волонтери планують приїхати знову, щоб завершити роботи.

Як зазначили у прес-службі Рівненської облради, посилаючись на матеріали газети "Вісник Кореччини", усього з 8 до 18 липня 2015 року на 85 польських кладовищах працювало 44 групи, до складу яких входило 532 волонтери.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.