Рівнянам показали «портрети» будинків

У Рівному відкрилася виставка про місто. На ній представлені роботи 49 художників. Експозицію, яку можна переглянути в міському Будинку культури, організатори називають унікальною. Адже на ній можна побачити Рівне різних періодів, його історію та сучасність.

Тим часом зазвичай роботи авторів про рідне місто найтепліші, коментує голова Рівненської обласної організації Національної спілки художників України Тетяна Лукашевич.

- Такі картини  - душевні. Майже всі автори робіт сьогоднішньої виставки – рівняни. Тим часом тут найбільше картин  Олександра Гурістюка.  Вони дуже емоційні. Це не просто фіксація побаченого. Ці роботи живі. Там щось відбувається. А ще у кожній картині присутня людина.

Тим часом сам Олександр Гурістюк каже, що завжди писав, що хотів.  У цих роботах він навмисне зображав будинки не зовсім такими, якими вони є. Просто вкладав інший зміст. Такий формат робіт автор називає «портретом будинку».

- Ідея писати місто з’явилася років 20-25 тому. Але раніше не вистачало бажання. Я порівнюю, як місто виглядало тоді і зараз. Тут важлива естетика будинків. А зараз в основному присутній функціоналізм. Але це не спрацьовує. Таке враження, що завтра воно помре. Такі мікрорайони, як «Північний», «Ювілейний» я називаю Ленінградом.  Ці будинки для того, щоб поспати і піти на роботу. Вони є у кожному місті. Але відпочивати люди йдуть у центр. Однак є і прекрасне. Є гарні сучасні будівлі. Також я писав церкви. У своїх роботах добивався духовності.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.