Рівнянам розкажуть, як протидіяти поборам за медпослуги

У 2015 році разом з громадською організацією «Інститут аналітики та адвокації» у партнерстві з МФ «Відродження» було проведене дослідження обсягів коштів, які зникають у благодійних фондах Рівного, але які можна було б використовувати для підвищення якості медицини.

Сьогодні сформувалася негативна тенденція відсутності належного фінансового забезпечення різних галузей, яка обумовлена реаліями постійного бюджетного дефіциту, а також суміжними з цим негативними факторами і процесами, що впливають на соціально-економічне становище і забезпечення країни. Не є винятком і медична галузь, яка, незважаючи на свою важливість та необхідність, відчуває тотальне недофінансування.

За таких умов керівники закладів охорони здоров'я, будучи заручниками ситуації, з метою мінімізації ризиків, пов'язаних з недофінансуванням, змушені здійснювати пошук альтернативних джерел наповнення бюджету відповідного медичного закладу, що не завжди задекларовано на рівні чинного законодавства України.

Одним з ключових структурно-складових факторів проблеми неформальних платежів у закладах охорони здоров’я є відсутність належного правового режиму, а також прозорої і підзвітної діяльності благодійних організацій, які працюють на території закладів охорони здоров'я нормам права.

Це створює та забезпечує можливість існування непрозорих схем поборів з користувачів медичних послуг.

Тож завтра, 26 серпня, о 14.00 за адресою: м. Рівне, вул. 16 Липня, 38, 8-й поверх (зал для засідань) відбудеться прес-брифінг «Протидія поборам за безкоштовні медичні послуги».

Про це повідомив правозахисник, соціальний працівник Рівненського обласного відділення ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» пан Євген Новицький.

 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.