Рівняни нарікають на радянський Меморіал Слави

Мешканці вулиці Дубенської невдоволені тим, що на Меморіалі Слави досі є радянська символіка і пропаганда. Про це у "Фейсбуку" написав журналіст, голова ГО "Антикорупційний моніторинг" Юрій Дюг. Він також звернув увагу на могилу полковника армії УПА Василя Тютюнника, що знаходиться поряд із похованими червоноармійцями. 

"Звернулись до мене мешканці Дубенської. Вони не дуже задоволені  пам'яткою радянської пропаганди на кладовищі "Дубенське". Кажуть, на одному місці стоїть меморіал на могилі воїнів першої кінної армії в м. Рівне та забуту всіма могила полковника армії УНР Тютюнника В. Н. Мешканці Дубенської питають, чому досі з території неприбрані радянські знаки відповідно до закону про декомунізацію? 

Звернувся з відповідним запитом до міської влади. Отримав відповідь: комуністичну символіку приберуть, написи замінять на українські. 
Ніби все й за законом. Але з душком. Це як Ленін, пофарбований в синьо-жовті кольори... Декомунізація має бути не на папері, а в думках і підходах. Я не закликаю огульно руйнувати комуністичні пам'ятки чи переліплювати їх на український лад - це блюзнірство. 
Можливо, краще почати правильно розставляти акценти. Особливо тоді, коли це вже зробила історія. Певно, що настав час називати російську червону армію тим, ким вона є - окупантами. Так само, як і російська армія під час Першої світової війни, коли вона придушила та зруйнувала УНР. Тому могила захисника-полковника достойна більшої уваги, ніж меморіали окупантів. А їх руйнувати не треба. Просто написи зробити правдиві
", написав Юрій Дюг.

Тим часом у відповіді на запит із міської ради повідомили про те, що управлінню житлово-комунального господарства доручили демонтувати напис на братській могилі воїнів Першої кінної армії і замінити його таким: "Ми винні пошану і побожність для пролитої крові незалежно від того, хто вони, а лише залежно від того, за що вони загинули".

Довідково: Василь Тютюнник - український військовий діяч, полковник генерального штабу Армії УНР, командувач Дієвої Арміїї УНР в 1919 році.

В кінці травня 1919, коли українська армія перебувала в скрутному становищі, ведучи одночасно бойові дії проти Червоної армії, Добровольчої армії, та польських військ, Тютюнник розробив план прориву військ УНР у напрямку Проскурова, яка почалася 1 червня 1919. В результаті її виконання вдалося відбити у Червоної армії Проскурів, Кам'янець-Подільський (в якому розмістились урядові органи УНР) і ряд інших.

В серпні 1919 військам під командуванням Тютюнника вдалося відбити у Червоної армії міста Вінниця і Жмеринка. В часі наступу Добровольчої армії в стані розгубленості у керівництві УНР знятий з посади командарма і відправлений головою дипломатичної місії до Європи. 10 листопада повертається на посаду командувача армії. Однак вже в листопаді 1919 вони зазнали поразки від білих військ генералаАнтона Денікіна.

17 листопада — 22 листопада 1919 керував обороною Проскурова (нині Хмельницький) від білих військ. Захворів на тиф, від наслідків якого помер від розриву серця у Рівному.

Сучасники відзначали, що Тютюнник, плануючи операції, любив ризикувати. Був видатним полководцем УНР, виступав за ведення бойових дій до останньої можливості. На відміну від ряду інших українських воєначальників, не намагався конкурувати із Симоном Петлюрою.

На могилі генерала Тютюнника в Рівному в 1930-х роках на кошти учнів Рівненської української приватної гімназії було встановлено пам'ятник, реставрований 1992року.

2001 року на будівлі Рівненського військового шпиталю, де помер Тютюнник, встановлено меморіальну дошку.

Ключові слова: 

Коментарі

Тяпку в руки и на поле, видно жителям Дубенской нечего делать

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.