На Рівненщині готуються до підкупу виборців?

Виборча кампанія на Рівненщині офіційно ще не стартувала, але окремі потенційні кандидати вже неформально розпочали власну передвиборчу агітацію. Дехто з них активно використовує форми агітації, пов’язані з матеріальними стимулами виборців. Про це йдеться у повідомленні громадянської мережі ОПОРА.

Як повідомляють активісти напередодні Дня знань 1 вересня, на дошках оголошення у місті Здолбунів з’явилася листівка "Перше вересня – свято для кожного". На ній зображений один з місцевих політиків, екс-кандидат на минули парламентських та місцевих виборах Володимир Ковальчук. Листівка анонсує відкриття громадської приймальні політика та запрошує батьків школярів та студентів батьків до приймальні Володимира Ковальчука.

Далі у тексті листівки йдеться, що у громадській приймальні Ковальчука Володимира Олександровича розпочинається робота з допомоги до підготовки до свята Першого Вересня малозабезпеченим сім’ям здолбунівчан, у яких є діти шкільного та студентського віку.

Як зазначають в ОПОРІ 28 серпня, спостерігач Громадянської мережі відвідав приймальню Володимира Ковальчука за вказаною на листівці адресом. Перед входом до приймальні зібралася велика черга приблизно з чотирьох десятків людей. Переважно це були жінки з дітьми шкільного віку. Як виявилось, кожен мешканець, який заходив до приймальні мав назвати своє прізвище та контактний телефон, вказати у якому класі вчиться дитина та зазначити необхідну кількість та перелік шкільного приладдя та канцтоварів. Далі, мають зателефонувати з приймальні та сказати коли і де забрати допомогу.

Як розповів Володимир Ковальчук, його ініціатива допомогти малозабезпеченим сім’ям напередодні свята 1 вересня є виключно соціальним проектом. Політик також зазначив, що вся допомога буде надана до 1 вересня, тобто до офіційного старту виборчої кампанії, яка відповідно до закону про місцеві вибори офіційно стартує 5 вересня.

Згідно Закону, до моменту офіційної реєстрації кандидата в депутати чи реєстрації кандидата на посаду міського, сільського або селищного голови неможливо довести, що такі діїє передвиборною агітацією, яка здійснюється із  порушенням закону. Проте ОПОРА нагадує, що відповідно до ч.4 ст. 60 ЗУ "Про місцеві вибори" забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям грошей чи безоплатно або на пільгових умовах цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, товарів (крім товарів, що містять візуальні зображення назви, символіки, прапора місцевої організації партії, яка є суб’єктом виборчого процесу, політичної партії, місцева організація якої є суб’єктом виборчого процесу, або інших агітаційних матеріалів, за умови, що вартість таких товарів не перевищує 5 відсотків розміру мінімальної заробітної плати) та інших матеріальних цінностей або робіт чи послуг.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.