У Рівному коваль із Голландії вчив працювати без «Путінського газу»

У Рівному завершився четвертий фестиваль ковальського мистецтва «Металеве серце України». Він об’єднав майже 80 майстрів із 11 областей.  А іноземець цьогоріч приїхав тільки один – голландець Хууб Сенсен. Він на фестивалі вже традиційний гість. Окрім майстер-класів, майстер презентував рівнянам винахід, який дозволяє ковалям працювати без «Путінського газу».  У цій конструкції використовується велосипед, під’єднаний до горна. Аби привести апарат в дію, потрібно крутити педалі. Тим часом Хууб Сансен запевняв, що у Європі чимало людей думає про українців. «Захід - із вами», - переконував голландець.

Тим часом тематика цьогорічного фестивалю була патріотична. Так, доки ковалі працювали у кузнях просто неба, усі охочі могли оглянути експозицію їхніх скульптур. Вони – про Україну та боротьбу за мир. Охочі мали можливість голосувати за роботу, яка вразила найбільше.

Автори ж переважно використовували національну  символіку – обриси герба, карти України. А Хууб Сенсен представив скульптуру про віру та духовність. Вона має вигляд сходин, на кожній із яких вгадуються чиїсь силуети. А на вершині – розп’яття. Це уособлення того, що кожне покоління стає ближчим до Бога, пояснив коваль. Над цією роботою він працював під час попереднього фестивалю.

Разом із тим голландський майстер розповів, що вже має українських учнів. Так, коваль із Рівненщини Сергій Торуля декілька разів їздив до Хууба Сенсена, аби постажуватися,  а тепер запрошує його, аби іноземець проводив майстер-класи для тих, хто опановує це ремесло в навчальному закладі центру зайнятості

Разом із тим головною скульптурою цьогорічного фестивалю стали велетенські  долоні, з яких проростає дерево. Робота має назву «Життєві цінності». Її ще напередодні фесту встановили на алеї кованих скульптур. Натомість ковалі з інших міст вже традиційно оздоблювали «Життєві цінності» власними виробами.

- Зважаючи на ситуацію в країні, головна скульптура фестивалю цьогоріч саме така. А ідея проста – все в наших руках.  Що несемо, те й маємо, що тримаємо, те й проростає. Звідси й долоні, - пояснює автор роботи Артем Вольський. – З них росте  символічне дерево, на якому є сім основних цінностей: любов, духовність, мир, милосердя, час, якого не вистачає, достаток та сім’я. А учасники фестивалю кували обереги для цих цінностей.

Над цією скульптурою Артем Вольський працював більше півроку. Робота – заввишки 4 метри, а важить майже 3 тонни.

Тим часом серед ковалів, які приїхали на фестиваль, була дівчина. Ніка Музичко – зі Львова. Вона скульптор. Ковальством почала займатися лише цьогоріч.

Організатори фестивалю святом задоволені. Як розповіла автор ідеї Ніна Крока, новинкою у фестивалі стали персональні виставки учасників. Окрім того гостем дійства став майстер, який працює із нержавійкою. Це рідкість. Його роботи мають рівень музейних експонатів. Тим часом вже зараз розпочинається підготовка до наступного фестивалю.

- Наступне «Металеве серце України» буде ювілейним – п’ятим. Підготовку до дійства ми розпочинаємо по завершенню попереднього фестивалю, адже для того, щоб виготовити скульптуру, потрібно більше півроку, - розповідає Ніна Крока. – У нас на алеї вже є чотири скульптури: дві авторства Романа Велігурського і дві – Артема Вольського. Натомість п’ята стане їх спільною роботою. Такої скульптури ні в Україні, ні в світі ще нема. 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.